WAŻNE

Aktualności !

WYCIECZKA DO AUSTRII: SALZBURG - HALLSTATT - BAD ISCHL - WIEDEŃ

Uczniowie z grup DSD oraz grup dwugodzinnych języka niemieckiego spędzili we wrześniu tydzień w Austrii.
We wspólnym wyjeździe uczestniczyli uczniowie począwszy od tych z piątej klasy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim, aż po ósmoklasistów, którzy w tym roku będą mierzyć się z międzynarodowym egzaminem DSD I. W wyjeździe uczestniczyła również wolontariuszka z Niemiec Mia Jütten.
Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać umiejętności językowe zdobyte na lekcjach, wymienić się doświadczeniami z koleżankami i kolegami z innych klas, wspólnie dobrze się bawić, a przede wszystkim zobaczyć wiele ciekawych miejsc.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z wyjazdu na blogu naszej szkoły oraz do obejrzenia zdjęć GALERIA ZDJĘĆ >>>


„Kwiaty za elektroodpady”
29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie wzięli udział w akcji organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa  „Kwiaty za elektroodpady”. Wydarzenie jest częścią miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, a akcja „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!” trwa od 26 do 30 września.

Tego dnia  uczniowie  przyszli do szkoły nie tylko z plecakami pełnymi podręczników, ale także z ….żarówkami, bateriami, płytami cd, starymi telefonami komórkowymi, ładowarkami, a nawet laptopem! Te i inne elektroodpady z ogromną radością zamienili na zielone roślinki  i poczucie, że właśnie zrobili coś dobrego dla środowiska, a przy okazji więcej dowiedzieli się o odpadach nie tylko  wielkogabarytowych. Nie bez znaczenia jest też możliwość posiadania własnej rośliny, którą można się opiekować i patrzeć, jak wzrasta dzięki trosce człowieka.
Segregacja odpadów i potrzeba utylizacji elektrośmieci będę też tematem  lekcji wychowawczych, jednak najważniejsza z nich- praktyczne i konkretne działanie -właśnie się odbyła.

Wszystkim uczestnikom akcji „Kwiaty za elektroodpady” serdecznie gratulujemy. Liczymy też, że segregacja śmieci i inne ważne proekologiczne działania po prostu wejdą nam w krew tak, że staną się nawykiem. Dopóki to jednak nie nastąpi, czekamy na kolejną zieloną  akcję. 


 

Nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Więcej informacji TUTAJ >


Szanowni Państwo oraz drodzy uczniowie.
Pragnę zaprosić wszystkich do kolejnej edycji Jesiennej Kampanii Rowerowej 2022. Akcja skierowana jest do 54 Krakowskich szkół biorących udział w projekcie STARS - Rowerem do szkoły. szczegóły wysłane przez Librus - Michał Kołdras szkolny opiekun projektu.


Uroczyste rozdanie dyplomów DSD  odbędzie się w dniu 5 października 2022 w małej sali gimnastycznej o godz. 12:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów biorących udział w programie DSD.
Na uroczystość rozdania dyplomów zapraszają: dyrektor szkoły, nauczyciele języka niemieckiego i opiekun programu DSD ze strony niemieckiej.
Marta Mordarska i Julia Mleczko


 

Do końca września zbieramy dla dzieci na Kresach:  Kredki Zeszyty Bloki/papier kolorowy  Farby  Plastelina  Pisaki  Długopisy Piórniki  Ołówki  Kleje  Przybory geometryczne, cyrkle  Plecaki Gumki Nożyczki Temperówki  Taśmy klejące  Bibuły  Teczki  Ryzy papieru  Pędzle. Dary można przekazywać przez Szkolne Koło Caritas  (opiekun Małgorzata Witek) lub do pudła przy portierni.


W naszej szkole kolejny już raz odbyło się Czytanie Narodowe - tego roku jego 11 edycja. Tym razem lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Tak uczciliśmy dwusetną rocznicę ich pierwszego wydania. Naszą szkolną uroczystość uświetnił pan Piotr Urbaniak - aktor teatru Bagatela, który przeczytał kilka utworów, min." Romantyczność", "Świteziankę", Panią Twardowską ". Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy, podobnie nauczycielom i uczniom klas siódmych i ósmych, którzy wzięli udział w spotkaniu. Więcej zdjęć w galerii - TUTAJ >


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 / 2023 – 1 września 2022 r.

 • Serdecznie zapraszamy uczniów klas młodszych z rodzicami.
 • Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami klas odbędzie się w dniu 2 września 2022 r. o godzinie 17:00.

Drodzy Ósmoklasiści,

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminów ósmoklasisty w piątek, 8 lipca od godz. 9:00 do godz. 12:00.


W dniu 23.06.2022r. w kinie "Kijów" odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. W pierwszej, oficjalnej części, mieliśmy zaszczyt pożegnać Panią Iwonę Kapołkę i Panią Małgorzatę Kruk, które przez 15 lat pełniły funkcję Dyrektora oraz   Vicedyrektora Gimnazjum nr 16 ,a później Szkoły Podstawowej nr 33 im. Króla Stefana Batorego, a także Ósmoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną kolejny etap edukacyjny. Z wielką przyjemnością informujemy, że średnia ocen naszych Absolwentów przekroczyła 4,75, co jest równoznaczne z otrzymaniem świadectwa z wyróżnieniem. W gronie przemawiających byli: Pani Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców,  Dzielnicy V oraz Samorządu Szkolnego. Na zakończenie pierwszej części uroczystości wystąpili uczestnicy Warszawskiej Akademii Musicalowej.

   W części artystycznej  zaprezentowali się Uczniowie klasy 4B, 8C i 8A oraz Nauczyciele, którzy pod opieką Pani Beaty Świątek i Pani Katarzyny Kowalskiej-Kani przygotowali program pod hasłem "Jeszcze w zielone gramy", dedykowany Wszystkim Nam, Tym, dla których pandemia stanowiła nie lada wyzwanie, Wszystkim Nam ,Tym, którzy podejmują starania, aby Ziemia wciąż mogła być Naszym Domem oraz Wszystkim Obywatelom Ukrainy, którzy walczą o wolność nie tylko  Swojego Kraju.

Zapraszamy do galerii zdjęć – TUTAJ >

Film z zakończenia roku szkolnego – TUTAJ >

 


 

 

 

Pożegnalny Bal Ósmych Klas 2022r.

Dobre wspomnienia to takie, które potrafią sprawić, że na twarzy pojawi się uśmiech, a zarazem wzbudzą wielki żal za chwilami, które już minęły…

Przeżyjmy te chwile jeszcze raz – zapraszamy na FOTORELACJE z BALU >


Gratulujemy laureatom konkursu Krakowska Matematyka:
Tomasz Miłkowski i Janek Popowicz
reprezentowali naszą szkołę, która całościowo zajęła 5 miejsce, dzięki wysiłkowi wszystkich uczestników. Gratulujemy :)


Wyniki konkursów w ramach projektu
„MOCNI BEZ PRZEMOCY”     2021/2022

Konkurs literacki
I miejsce -  Michał Dziurzyński
II miejsce -  Martyna Dziura
III miejsce-  Hanna Zdeb
Wyróżnienie - Zofia Bogacka

Konkurs fotograficzny
I miejsce - Kateryna Teslenko/  Zofia Jaworska
II miejsce - Mai Chi Pham
III miejsce - Zofia Bogacka

Konkurs plastyczny
I miejsce - Katarzyna Karaś
II miejsce - Zofia Jaworska
III miejsce - Hanna Otręba
Wyróżnienia - Lena Stępka/ Zofia Bogacka
Gratulujemy!


7 czerwca w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego, odbył się Dzień Bez Plecaka. Młodzież wykazała się dużą inwencją w znajdywaniu alternatyw plecaka :)  Zapraszamy do galerii zdjęć >


Dzień dziecka w świetlicy!

W tym roku ten wyjątkowy dzień odbył się pod hasłem 'Jesteś Ważny!'. Pierwsza część atrakcji to stanowiska sportowe na sali gimnastycznej, które należało przejść, aby zdobyć pieczątki do biletu, tworzące hasło LOTERIA. Taki bilet pozwalał na udział w kolejnych atrakcjach tj.: w Loterii z nagrodami, modelowaniu balonów, malowaniu twarzy, korzystaniu z foto-budki,, słodkiego poczęstunku i zabawie przy muzyce.

Było bardzo miło i przygodowo. Dzieci szczęśliwe i bardzo zadowolone!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli świetlicę w tym dniu: Rodzicom darczyńcom, dzięki którym utworzone zostało stanowisko z Loterią z nagrodami dla 150 dzieci! Wolontariuszom, którzy pomagali przy stanowiskach sportowych i z atrakcjami. Szczególne podziękowania dla Michała Przebindy z klasy 6a, który obsługiwał Loterię oraz Hani Zdeb z klasy 6b modelującej balony oraz dla jej pomocnic, Stasiowi Jankowskiemu z klasy 8b za pomoc przy stanowiskach sportowych. Dziękujemy również  nauczycielom wychowania fizycznego Danucie Vasdekis oraz Łukaszowi Pajdakowi za wielkie wsparcie podczas obsługi konkurencji sportowych oraz Jadwidze Grzymale za piękne dekoracje i wsparcie. Bardzo dziękujemy mamie Zosi Wojanek z klasy 2b za wyroby cukiernicze, które podniosły jakość naszego wydarzenia. Dziękujemy obsłudze szkoły, która jest naszym wsparciem logistycznym. Dziękujemy przede wszystkim Dyrekcji Szkoły za wsparcie i dużą otwartość na nasze pomysły.

Zapraszamy na fotorelację z Dnia Dziecka w Świetlicy SP33 w Krakowie >

Wychowawcy Świetlicy.


 

 

 

 

 

Zapraszamy na fotorelację z przebiegu programu "Świetlicowi Przyjaciele", w którym starsze dzieci organizują gry i zabawy dla maluchów na świetlicy szkolnej. Program jest finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. " Więcej w naszej galerii fotograficznej – TUTAJ >

 


6 maja w szkole odbył się finał projektu prowadzonego w klasach I – III „Dzieciaki – Talenciaki”. Projekt ten miał na celu zachęcenie uczniów do odkrywania swoich pasji i talentów. W pierwszym etapie dzieci prezentowały swoje umiejętności  na forum klasy, dzięki temu mogły lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki. W finale szkolnym był prezentowany jeden talent z każdej klasy:

1a – Kosma Biłko i Filip Gałka – pokaz judo
1b – Urszula Smoła – gra na harfie
2a – Kornelia Kacza – balet
2b – Milena Dorak – talent wokalny
3a – Lilia Fizia – gimnastyka artystyczna z akrobatyką
3b – Laura Geller – balet

Jako gość specjalny wystąpiła uczennica klasy 8c - Hanna Otręba, prezentując swój talent wokalny. Finał zakończył się głosowaniem publiczności na najciekawszy i najlepiej zaprezentowany talent. Wszystkie występy były wspaniałe, trzeba było jednak wyłonić zwycięzców. Nagrodę publiczności otrzymały dwie dziewczynki : Lilia Fizia i Urszula Smoła.
Przeżyjmy to jeszcze raz, oto występy naszych finalistek: FILM 1 - tutaj> oraz FILM 2 - tutaj>
GRATULUJEMY!


Szanowni Państwo,

Zapraszamy na zebrania klasowe, które zorganizowane są według harmonogramu - WIĘCEJ TUTAJ >


Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że trzy uczennice naszej szkoły - Julia Szeląg (8A), Zuzanna Konieczny i Jagoda Rutkowska (6B) zakwalifikowały się do ostatniego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego i wezmą udział w finale, który odbędzie się 7 maja w Warszawie.
Finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
W drugim etapie tego konkursu wzięło udział 7 naszych uczennic, których prace prezentujemy poniżej.

W dniu 29 kwietnia 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów klas VII.  W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyły klasy IV, V, oraz przedstawiciele klas VI-VIII. Swoją obecnością zaszczyciła nas P. Dyrektor Iwona Kapołka i P. V-ce Dyrektor Małgorzata Kruk.


Już 4.05 rusza kolejna kampania akcji: Rowerowy Maj. Pragnę zatem przypomnieć zasady:
Kampania trwa od 4.05 do 31.05.
Każdy uczeń lun nauczyciel za przyjazd do szkoły rowerem, hulajnogą, na wrotkach, rolkach czy deskorolce otrzymuje dwie naklejki. Jedną do dzienniczka (indywidualnego) i jedną na plakat klasowy / grupowy (dzienniczki i plakaty zostaną rozdane w szkole w tym tygodniu).
Uzupełnianie dzienniczków i plakatów nie jest obowiązkowe - jest to atrakcyjna forma śledzenia aktywności dla młodszych klas.
Jednak każdy uczestnik, który chce zbierać punkty nie może zapomnieć o regularnym zgłaszaniu swojej aktywności do mnie przez Librus!!
Wystarczy wysłać ze swojego konta codziennie pustą wiadomość a w tytule wpisać datę przejazdu/aktywności + hasło Rowerowy Maj w tytule. Wówczas ja będę notował w wirtualnym dzienniku (jako koordynator mam do niego dostęp) każdą inicjatywę wszystkich uczniów oraz nauczycieli.
Na koniec kampanii będą nagrody dla najbardziej aktywnych :)  jeśli ktoś nie wyśle do mnie dziennego raportu może wysłać z opóźnieniem do 3 dni. Wówczas w wiadomości wpisuje wszystkie daty. To bardzo ważne gdyż później system już nie pozwala na wpisanie aktywności!
W razie pytań / wątpliwości proszę o kontakt.  Z poważaniem Michał Kołdras.


 

 

 

 

 

Projekt muzealny „Słowem o sztuce”
Grupa uczniów z klas 7a i 7d bierze udział w pilotażowej edycji projektu  pt. „Słowem o sztuce. Interdyscyplinarny projekt muzealny” organizowany przez Stowarzyszenie Polonistów, Muzeum Narodowe oraz Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ. Uczniowie brali już udział w lekcji muzealnej ( wystawa „ Jacek Malczewski romantyczny”) i w warsztatach pisania opowiadań twórczych (UJ). Następne działanie to pisanie pracy konkursowej literackim związanej  z twórczością Jacka Malczewskiego.
Życzymy powodzenia i przypływu weny twórczej!

 DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO i ŚWIĘTO KSIĄŻKI- Relacja na blogu >>>


 

 

 

W kwietniu, a nie jak zwykle w lutym odbył się w tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W planach zamieszała pandemia i obostrzenia z nią związane. Połączyliśmy dwa ważne święta i  otrzymaliśmy ciekawą mieszankę.  5 kwietnia od rana odbywały się różnego rodzaju gry,zabawy i konkursy, którym towarzyszyła wystawa uczniowskich plakatów. Dodatkową atrakcją były na pewno "literackie przebieranki" ujawniające potencjał twórczy i komiczny naszych uczniów. Organizatorkami święta były nauczycielki języka polskiego: Beata Ciesielka-Piątek, Ewa Kuchno, Magdalena Młodawska, Monika Pawica i Beata Świątek. Szczególnie dziękujemy za wsparcie Paniom Dorocie Szydło i  Małgorzacie Kuczowicz.

Zapraszamy do naszej galerii foto >>>

Wszystkim Uczniom dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy:

CZYTAJCIE KSIĄŻKI i DBAJCIE O POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ!


„Szanowni Państwo, w tym roku mija 25 lat od kiedy w Krakowie po raz pierwszy zakwitły żonkilowe Pola Nadziei.

Od tamtej pory, każdej wiosny rozkwitają nadzieją dla chorych w Hospicjum św. Łazarza. Większość z Państwa od wielu lat wspiera Hospicjum św. Łazarza
w realizowaniu jego misji, a dzięki Państwa zaangażowaniu w Pola Nadziei udało nam się wspólnie wychować pokolenie ludzi wartościowych, wrażliwych na los chorych.

Serdecznie dziękujemy, za Waszą pracę i udział w Polach Nadziei.
Dziękujemy, że jesteście.”  Zespół Pól Nadziei

Nasza Szkoła także w tym roku wspiera tę szlachetną akcję – zbiórka będzie trwać do 27 maja. Zachęcam do przyłączenia się do akcji.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu  Aleksandra Gajda


 

 

 

SP 33 w Krakowie - I miejsce w akcji
„Gwiazdka dla starszych i chorych zwierzaków 2021”


Serdecznie gratulujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w akcji, wspomagając podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.


Zebraliśmy  210 kg karmy oraz kilka pudeł koców, zabawek i innych akcesoriów dla zwierzaków.  

 

 

 


Z wielką przyjemnością informujemy o nowym nabytku, który wzbogacił „warsztat edukacyjny” naszej szkoły. Drukarka 3D, jej działanie i możliwości bardzo zaciekawiły naszych uczniów. Zgodnie z nowym projektem Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy dodatkowe możliwości rozwijania wielu umiejętności
i kompetencji. Zapraszamy na film  😊"Pomagamy Ukrainie ze smakiem!". Pod tym hasłem  z inicjatywy wojewody małopolskiego Łukasza Kmity  na Małym Rynku w Krakowie odbyła się w sobotę 2 kwietnia wyjątkowa akcja. Prezentowane były dania kuchni ukraińskiej i elementy kultury. Można było się częstować i wrzucić datki do puszek Caritas, które pomimo zimna dzierżyli nasi szkolni wolontariusze SKC. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na pomoc dla mieszkańców kraju ogarniętego wojną.

Więcej informacji na stronie CARITAS > i zapraszamy do naszej galerii zdjęć - TUTAJ >


Egzaminy ustne DSD I


W dniach 28 marca – 1 kwietnia 2022 r. przeprowadzone zostały egzaminy ustne DSD I. Podeszło do nich 41 uczniów naszej szkoły z grup pani Jadwigi Rosłaniec, pani Marty Mordarskiej oraz pani Julii Mleczko.

Wszyscy uczniowie zdali egzamin ustny na poziomie B1.
Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do zapoznania się z relacją na blogu szkoły TUTAJ>
Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów na egzaminie ustnym i życzymy powodzenia w dalszej nauce języka niemieckiego.

  


 

Samorząd Szkolny ma przyjemność poinformować, że podjął prace w projekcie własnego pomysłu: „Świetlicowi przyjaciele”, który jest finansowany
ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.


SERDECZNIE GRATULUJEMY

Panu Michałowi Witkowi

wygrania konkursu na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie, kadencja 2022-2027.


Życzymy samych udanych decyzji w zarządzaniu oraz owocnej współpracy z całą społecznością naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że Pana wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z ogromną odpowiedzialnością, kreatywnością i troską o powierzoną szkołę przełoży się na dalsze wspaniałe efekty jej działalności. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy ….


W środę 9 marca 2022 r. przeprowadzone zostały egzaminy pisemne DSD I. W bieżącym roku szkolnym przystąpiło do nich aż 41 uczniów naszej szkoły.
Już teraz serdecznie gratulujemy wytrwałości w przygotowaniach oraz zmierzenia się z tak niełatwym i wymagającym egzaminem. Arkusze zostały wysłane do Niemiec, czekamy zatem z niecierpliwością na wyniki.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia na blogu: TUTAJ >>>Wznawiamy zbiórkę dla indywidualnych darczyńców.
Od dziś wznawiamy zbiórkę darów od osób indywidualnych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z myślą o uchodźcach wojennych, którzy przybyli do Krakowa. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ >


  

 

 

 

Trwa zbiórka dla Lwowa.
Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbywa się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana. Dary można przywozić codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00, wjazd od strony parkingu na ul. Reymonta. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ >

 


  

 

 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej składa serdeczne podziękowania
Uczniom i Uczennicom Szkoły Podstawowej Nr 33 im. Króla Stefana Batorego
za przyygotowanie świątecznego kiermaszu na pomoc podopiecznej - WIĘCEJ >

 


Dołącz do zbiórki dla dzieci z ośrodka dla cudzoziemców WIĘCEJ >


Szanowni Państwo oraz drodzy uczniowie,
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tegorocznym konkursie kolęd. W tym roku mieliśmy sporo zgłoszeń indywidualnych, ale tylko 2 zgłoszenia klasowe. Chcąc docenić jak największą ilość uczestników przyznano 3 miejsca na podium ex aequo. Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii zgłoszeń indywidualnych:

1 miejsce: Emilia Jakubowska 7b oraz  Amelia Słodka 5b
2 miejsce: Nina Sojka 2b oraz  Helena Łukasik1a
3 miejsce: Anna Sikorska 4c oraz  Zosia Macheta 4c

wyróżnienia:  Karolina Gretschel 1A, Maria Róża Szott oraz Weronika Piąty 3B, Adam 2A i Janek 1B Topolscy, Aleksandra Korzeniowska 4c  oraz Maja 8B, Iga 5A, Antosia 3A Dąbrowskie z rodzicami.

W kategorii zgłoszeń klasowych:
1 miejsce: 3a
2 miejsce: 7a
Serdecznie Gratulujemy!


  


Bardzo dziękujemy za udział w Kiermaszu, Państwa zaangażowanie, trud i hojność. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać 6100,02 zł dla Lenki. Wesołych Świat dla Państwa i do zobaczenia za rok. Zapraszamy do galerii fotograficznej TUTAJ >


 

  

Zapraszamy do wzięcia udziału w Świątecznym Kiermaszu, który na dobre wpisał się w naszą szkolną tradycję - tradycję pomagania.
W tym roku zbieramy pieniądze dla małej Lenki, która urodziła się z wrodzoną wadą rozwojową podudzi i stóp. Dziewczynce grozi amputacja nóg. Jedynym ratunkiem są kosztowne operacje w USA. Więcej o sytuacji Leny można przeczytać TUTAJ >>>


Od 13 do 17 grudnia
na stoisku przy wejściu do szkoły będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze naszych uczniów, wrzucając dobrowolne datki do puszki.

Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na subkonto Leny w Caritas.

Zachęcamy rodziców, nauczycieli i dzieci do zakupów oraz hojności :)
Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski. Z wielką przyjemnością informujemy, że w XXVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku nasi uczniowie osiągnęli następujące sukcesy:

II miejsce w konkursie literackim - Zofia Janik, klasa 8C,
wyróżnienie w konkursie literackim - Zofia Ogonowska, klasa 8C,
II miejsce w konkursie recytatorskim - Hanna Otręba, klasa 8C,
wyróżnienie w konkursie recytatorskim - Aleksandra Kęsek, klasa 4B.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


8 listopada uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie własnoręcznie wykonali kotyliony i flagi. Część artystyczną przygotowała klasa 3b pod opieką  wychowawczyni pani Jadwigi Grzymały. Całą uroczystość uświetniły wspólnie odśpiewane pieśni patriotyczne. Zapraszamy do GALERII zdjęć - tutaj >


Małopolska Policja wraz z partnerami ogłaszają konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, mający na celu dotarcie do jak największego grona odbiorców – seniorów, narażonych na bezduszne działania oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia. WIĘCEJ INFORMACJI - tutaj >


„Mimozami jesień się zaczyna…” a tu „Poezja z uśmiechem”?

GALERIA ZDJĘĆ - tutaj >


Zwykle o tej porze w naszej szkole odbywa się Święto Poezji.  Ponieważ dokoła nas wciąż dużo różnych trosk, na przekór tymże hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Poezja z uśmiechem”.
Jak zwykle staraliśmy się przekształcić poetycko codzienną przestrzeń szkoły: wykwitły poetyckie i  fantazyjne dekoracje   drzwi do sal lekcyjnych, a na korytarzach pojawiły się kartki z loesje - współczesnymi fraszkami, tyleż zabawnymi, co refleksyjnymi.
Po zeszłorocznej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku wznowiliśmy szkolny konkurs recytatorski, a właściwie artystyczny. Znów wybrzmiała piosenka poetycka i kabaretowa, śpiewana solo i zespołowo.
Szczególne słowa uznania należą się uczniom klasy 7b, którzy  brawurowo wykonali  niełatwy utwór Wojciecha Młynarskiego pt. „Jesteśmy na wczasach”. Młodsi koledzy z klasy 4c zaprezentowali się w „Kupletach Starszych Panów”, Hania Otręba wykonała solowy utwór „Pomaluj mój świat” z repertuaru grupy „Trzy plus jeden”, a na gitarze towarzyszyła jej Zosia Ilnicka. Odrobinę liryzmu wprowadziła  skrzypaczka-Zosia Ogonowska.
Wiersze recytowało 18 osób. Zdecydowanie ulubionym autorem okazał się Jan Brzechwa, ponadto recytowano teksty Tuwima, Konopnickiej, Fredry, Gałczyńskiego, a nawet tekst własnego autorstwa. Całość prowadziła pani Beata Ciesielka-Piątek, organizatorka Święta Poezji, a nad wyrazem artystycznym części muzycznej czuwała pani Katarzyna Kowalska-Kania.
Jury w składzie: pani dyrektor Iwona Kapołka, pani vice dyrektor Małgorzata Kruk, pani Magdalena Młodawska i pani Małgorzata Kuczowicz zadecydowało, co następuje:


1m. Anna Sikorska (4c) – Jan Brzechwa „Ptasie radio”
2m. ex aequo Pola Barłomiejczyk  (4a) Jan Brzechwa „Samochwała” oraz   Antonina Krala , Jaśmina Biłko, Klara Choba, Nawojka Nawrot) (4c) - Jan Brzechwa ‘Ryby, żaby, raki”
3m. Leon Wernicki  (6a)-  Leon Wernicki - „Pies i mleko”.
wyróżnienie : Borys Karkowski (7b)


Dekoracja drzwi sal:
1. Nagroda specjalna dla klasy 2b za dekorację sali 16.
2. Dzień bez pytania w kategorii klas młodszych za sale 18- „Brzechwałki” ( wkład pracy) klasa 4a.
3. Dzień bez pytania ex aequo : klasa 7a ( sala nr 29) za estetykę wykonania i siłę przekazu oraz klasa 7d (sala nr 22) za spójną koncepcję.
Wszystkim aktywnym uczniom i ich nauczycielom- wychowawcom, polonistkom serdecznie dziękujemy za współpracę.  Czytajmy poezję!


Uwaga! AKCJE CHARYTATYWNE w naszej szkole.

 


 

 

 

21 października  dla uczniów klas I -III był wyjątkowo wesoły i nietypowy.  W ramach "Tygodnia Kodowania" ,klasy przechodząc z sali do sali wykonywały różne zadania wymagające spostrzegawczości i logicznego myślenia. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali każdą zagadkę, a co najważniejsze wspaniale się bawili! 

Więcej zdjęć w naszej galerii - TUTAJ >


 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2021 prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski uhonorował  nagrodą Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa P. Dyrektor Iwonę Kapołkę oraz P. Katarzynę Kowalską – Kanię.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy.


Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści pięknie i dojrzale uczestniczyli w tym wydarzeniu, prezentując przygotowany program artystyczny. Swoją postawą zaświadczyli, że są już gotowi, aby dołączyć do społeczności uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie. Gratulujemy wszystkim Pierwszoklasistom i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji. 
Zapraszamy do naszej galerii – TUTAJ >Nasza szkoła pod patronatem SKC wzięła udział w akcji charytatywnej kredkobranie.
Zebraliśmy dla dzieci na Kresach 663 przybory szkolne i plastyczne, w tym przykładowo 73 komplety kredek, 48 kompletów pisaków, 136 zeszytów,
47 ołówków w kompletach i pojedynczych, 19 opakowań farb i wiele wiele innych. 
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 
 
 
 
W czasie obchodów XI Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas czwartych  dzielnie sprawdzali umiejętności szybkiego rachowania u swoich starszych kolegów, nauczycieli i rodziców przychodzących do szkoły. Klasy 4 i 3 mogły także sprawdzić się w konkurencjach matematyczno - sportowych przy których asystowali wspaniali siódmoklasiści. Nie każdy znał wszystkie odpowiedzi, co pokazuje nam, że musimy ciągle ćwiczyć :) 
Wszystkim którzy zdobyli Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia gratulujemy. 
Uczniom z klas czwartych i siódmych dziękujemy za zaangażowanie. 


 

 

W tym roku etap szkolny  Dyktanda Niepodległościowego  odbędzie się 29 września tj.w najbliższą środę o godz. 13.00  Lista uczniów z przydziałem do sal  znajduje się w gablocie przy bibliotece. Przypominamy, że w tym roku teksty dyktandowe dotyczyć będą powstań śląskich. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami okolicznościowymi. Jak zwykle odsyłamy  do strony TUTAJ > PLAKAT można zobaczyć TUTAJ>    Regulamin konkursu >
Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator szkolny konkursu: Beata Ciesielka-Piątek


 
W ramach  przygotowań do XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
można korzystać z egzaminów na stronie internetowej:
  TUTAJ >Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zapoznania się z oferta ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku 2021/0022.
Szczegóły ubezpieczenia znajdują się w załącznikach poniżej oraz na stronie Szkoły w zakładce Rodzic/Ubezpieczenie-Oferta  TUTAJ >
(Przypominamy, że ubezpieczenie grupowe dziecka jest nieobowiązkowe. Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu dziecka prosimy o zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, oraz zakresami kwot dla poszczególnych wariantów)


HARMONOGRAM ZEBRAŃ KLASOWYCH - WRZESIEŃ 2021R.


Szanowni Państwo,
Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za wsparcie szkoły i doposażenie pracowni chemicznej. Dzięki Państwa hojności kolejna sala nabrała blasku,
a uczniowie mogą zdobywać trudną wiedzę chemiczną w miłym otoczeniu.

Jeszcze raz dziękuję.
Iwona Kapołka - dyrektor szkoły.


Drodzy Uczniowie, Drogie Uczennice!
Życzymy Wam dobrego i bezpiecznego roku szkolnego 2021/2022 oraz jak najwięcej lekcji w formule stacjonarnej ;)


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 21/22


Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021r.
WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ>


LIST PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19
Prosimy o zapoznanie się z treścią listu - TUTAJ>


Szanowni Państwo,

Ogromnie cieszymy się, iż Państwa dziecko od września przekroczy progi naszej szkoły i dołączy do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 33. W związku
z sytuacją epidemiologiczną w kraju i wynikającymi z tego powodu obostrzeniami, w zakresie dostępności szkoły dla osób z zewnątrz, spotkania
z wychowawcami są przewidziane we wrześniu.

Pierwsze niezbędne informacje uzyskają Państwo 1 września, zapraszamy do szkoły w tym dniu razem z dzieckiem W celu usprawnienia procedur, prosimy
o dostarczenie 1 września do wychowawców:

 • Karty ewentualnego zapisu dziecka do szkolnej świetlicy - kartę można pobraćTUTAJ>
 • Kartę gotowości szkolnej dziecka – wydawanej przez przedszkole;
 • Kartę bilansu sześciolatka;

Informacje dotyczące działania naszej stołówki szkolnej znajdą Państwo – TUTAJ>

Informacje o obowiązującej ucznia wyprawce szkolnej można poprać – TUTAJ>
W przypadku wątpliwości proszę powstrzymać się od zakupu. Wszystko zostanie szczegółowo omówione przez wychowawców na wrześniowym spotkaniu.

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!


Uwaga Ósmoklasiści!

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty.
Zaświadczenia można odebrać w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2021r. w  godzinach 9:00 – 12:00. Zapraszamy.


Życzenia dla Ósmoklasistów ;)


 

 

W dniu 24 czerwca podsumowaliśmy całoroczny projekt związany z obchodami 120 lecia naszej Szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami, nagrodzonymi w konkursach: plastycznym, czytelniczym, literackim, sportowym i muzycznym!

Gratulujemy laureatom! WIRTUALNA WYSTAWA PRAC TUTAJ >


GAZETKA SZKOLNA nr 6 wersja PDF- Tutaj >


Drodzy Uczniowie

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 20/21 odbędzie się według harmonogramu zamieszczonego poniżej.

Klasy: 3a, 8a, 8b i 8c rozpoczynają od spotkania z p. Dyrektor Iwoną Kapołką w małej sali gimnastycznej - Zapraszamy.


 

 
WYNIKI KONKURSU MUZYCZNEGO
Kategoria ZESPOŁY

1 miejsce ex aequo    
Benedykt Cyran (5B) z Rodzicami
Stanisław (7B) i Ada (4B) Jankowicz z Rodziną
2 miejsce    
Maja (7B), Iga (4A) i Antosia (2A) Dąbrowskie z Rodzicami
3 miejsce      
klasa 3A

Kategoria SOLO
1 miejsce    
Milenka Dorak (1B)
2 miejsce    
Hanna Otręba (7C)
3 miejsce     
Zosia Macheta (3A)

Prace uczniów można obejrzeć i posłuchać w naszym zbiorze: TUTAJ>

 

 

Karta rowerowa 2021r.

Z wielką przyjemnością informuję, że z bardzo dobrym wynikiem zakończyliśmy akcję „KARTA ROWEROWA 2021”. Pod bacznym okiem funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie nasi uczniowie zdali swój pierwszy egzamin.
Tutaj można zobaczyć zdjęcia z egzaminu >


Uroczyste wręczenie certyfikatów Deutsches Sprachdiplom DSD I

W piątek 11 czerwca 2021 r. odbyło się długo wyczekiwane uroczyste wręczenie certyfikatów DSD I.
Do naszej szkoły przybyła pani Nina Diehl, by osobiście wręczyć dyplomy naszym absolwentom.
Pani Dyrektor Iwona Kapołka pogratulowała byłym uczniom zdania egzaminów i uzyskania międzynarodowych certyfikatów DSD I.
Po trzech latach nauki w programie DSD nasi uczniowie zdali w ubiegłym roku szkolnym wszystkie cztery części egzaminu, przygotowywanego i sprawdzanego centralnie w Niemczech. Serdecznie gratulujemy sukcesu wszystkim absolwentom klasy DSD.
Cieszymy się, że mogliśmy się z Wami ponownie spotkać. Życzymy powodzenia i satysfakcji w dalszej nauce języka niemieckiego!
Zapraszamy do galerii zdjęć >


Miło nam poinformować, że znamy już laureatów konkursu „Dlaczego warto programować?” Nasza uczennica Natalia Żurańska kl. 8A znalazła się wśród osób wyróżnionych w kategorii plakat/praca graficzna uzyskując III miejsce. Serdecznie gratulujemy. Więcej informacji tutaj >  Praca konkursowa tutaj>


Wyniki konkursów w ramach projektu MOCNI BEZ PRZEMOCY

Konkurs plastyczny
1 miejsce  Sara Król  6a
2 miejsce Olga Kotowicz 8a
3 miejsce Izabela Suder 7c
wyróżnienie:  Hanna Ścibor 8a
wyróżnienie: Martyna Downar 6a
wyróżnienie: Adam Brański 6b

Konkurs fotograficzny
1 miejsce: Piotr Gołąb 8a  „Gdy ktoś na ciebie liczy”/ „Pomoc uskrzydla”
2miejsce: Olga Kotowicz 8a „(s)Pokój uskrzydla”
3 miejsce: Gabriela Ortyńska 8a „Siostrzana miłość z pasją”
wyróżnienie:  Emilia Kołkowska 8a „Bezgraniczne zaufanie”
wyróżnienie: Antoni Przebinda 8a „psyJaźń”

Konkurs literacki
1 miejsce : Piotr Gołąb 8a „Przemoc dar czy klątwa ludzkości?”
2 miejsce : Ivan Tokarenko 7b „Mój świat bez przemocy”
3 miejsce: Emilia Kołkowska 8a Operacja „Kocia łapa”
wyróżnienie: Hanna Ścibor 8a „Niedźwiedź”

Konkurs informatyczny
Programowanie w języku Scratch:
1 miejsce: Jakub Rogóż –  7a
2 miejsce: Gustaw Gąsiorek –  7b
3 miejsce: Bernard Prącik – 7b
Programowanie w języku Python:
1 miejsce: Patryk Kursa –  7b
wyróżnienie: Michał Cieślak  7b
wyróżnienie: Radosław Igielski  7b
wyróżnienie: Zofia Ogonowska  7c

Gratulujemy!!!   Uroczystość  podsumowania konkursów odbędzie się 
w SP33 11.06. 2021 w dużej sali gimnastycznej o godz. 13.00.


 

 

 

 

 

W związku z powrotem uczniów do szkoły z dniem  31.05.2021r., przypominam zasady organizacji pracy szkoły w czasie pandemii. Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.

 

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie w czasie epidemii - więcej informacji-TUTAJ>

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej NR 33 w Krakowie w czasie pandemii (ZAŁĄCZNIK 7) - TUTAJ>

Procedury bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania biblioteki  (Załącznik nr 5) - TUTAJ>

Procedura przygotowania i wydawania posiłków w SP 33 (Załącznik nr 3) - WIĘCEJ>

Procedury organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy-SP33 (Załącznik nr 2) - WIĘCEJ >


 EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020/2021

Więcej informacji znajduje się TUTAJ >


" Jestem królem waszym, nie wymyślonym ani malowanym" - Stefan Batory ( 1576)DZIEŃ  PATRONA- obchody w cieniu pandemii
Sytuacja epidemiczna w obecnym roku szkolnym zmusiła nas do zorganizowania obchodów w inny niż dotychczas sposób.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje multimedialne przypominające niezwykłe losy króla Stefana Batorego.
Wybrane prezentacje:
Zofia Ogonowska (7c)- " Stefan Batory, czyli wszystko o patronie naszej szkoły"
Julia Staszkiewicz (8c)- " Stefan Batory"
Maja Kania (8a)- " Stefan Batory- Król Polski"
Zyta Tarczyńska (7c)- " Stefan Batory i jego panowanie"
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.


Uwaga - Test predyspozycji językowych do klasy siódmej dwujęzycznej hiszpańskiej odbędzie się 27 maja o godzinie 13:00. 


GAZETKA SZKOLNA nr 5 wersja PDF- Tutaj >


Informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych - Więcej >


KONKURS MUZYCZNY - WIĘCEJ> 

 

 

 


Pani Gabrieli Wyżgolik i pani Ewie Mendrok składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w pozyskanie dla szkoły stołów do pracowni komputerowej i pokoju nauczycielskiego. Dzięki staraniom obu Pań kolejne pomieszczenia  nabrały nowego blasku. Jeszcze raz dziękuję Iwona Kapołka - dyrektor szkoły.


Mapa - tutaj >


 

 

 

 

 

 

 

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie, chcąc wspomóc uczniów klas ósmych w procesie podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej, przygotowała e-informator o ofercie edukacyjnej krakowskich liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w roku szkolnym 2021/2022.  INFORMATOR -  TUTAJ >Szanowni Państwo.
W związku z wprowadzeniem nauczania hybrydowego od dnia 26 kwietnia 2021r. prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami, które zostały przesłane przez DYREKTORA SZKOŁY za pomocą wiadomości (e-dziennik)

Prosimy również o zapoznanie się z ważnymi dokumentami dotyczącymi:

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br.–nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw >

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-IIIszkół podstawowych - Organizacja zajęć w szkole >


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydaniem kwietniowym GAZETKI SZKOLNEJ - TUTAJ>


Wyniki konkursu "Wiosenny Bukiet" na Blogu naszej szkoły! Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac! GRATULUJEMY! 


Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 8A.
Wszyscy uczniowie klasy DSD zdali egzamin ustny na poziomie B1!
Czekamy na wyniki egzaminów pisemnych.


Rekrutacja trwa - zapraszamy!

Klasy 1>  Klasy 4 Klasa 6 DSD

OFERTA SZKOŁY >
Uwaga - W każdym miesiącu wydajemy gazetkę szkolną na blogu i stronie szkoły.
Jeżeli chcecie, aby w gazetce znalazła się wzmianka o nadzwyczajnej sprawie szkolnej, która Was nurtuje, przyślijcie pomysł na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy również na ciekawe artykuły, opowiadania oraz wiersze!
GAZETKA SZKOLNA nr 3 - Tutaj >

 


 

 

W akcji „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 przekazali ponad 100 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska  KTOZ.
Wszystkim uczestnikom tej pięknej akcji GRATULUJEMY!

 

 


Z wielką przyjemnością informujemy, że SZKOŁA PODSTAWOWA nr 33 w KRAKOWIE
zajęła trzecie miejsce wśród najlepszych szkół podstawowych w naszym mieście.
Więcej informacji TUTAJ >


Zaproszenie Pani Anny Korfel – Jasińskiej Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki do udziału w Krakowskim Tygodniu Zawodowców - VII edycja – 2021 rok  Więcej TUTAJ >


W roku 2020 dzięki staraniom rodziców Fundacja Studencka Młodzi Młodym
umożliwiła naszej szkole - jako partnerowi fundacji - zbiórkę 1% podatku.

Pod koniec roku 2020 FSMM podliczyła wpłaty.
Dzięki Państwu - Rodzicom uczniów naszej SP33
zebrana kwota 1% podatku za rok 2019, to 7 583,87 zł,
w tym indywidualna darowizna
od CREO ARCHITEKCI SP. Z O.O. w wysokości 2000 zł.

Wszystkim Darczyńcom jesteśmy ogromnie wdzięczni
za okazaną hojność i wsparcie.
BARDZO DZIĘKUJEMY!

O celu, na jaki przeznaczymy zgromadzone środki, poinformujemy wkrótce :-)

Zapraszamy do finansowego wsparcia Rady Rodziców przy SP33
także w tym roku poprzez wpłaty 1% na

KRS 0000270261 z dopiskiem SP33 Kraków 9482
Już od 21 stycznia do 4 lutego br. na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się  XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku”. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym przygotowane w szczególności z myślą
o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

Więcej informacji można znaleźć - TUTAJ>

 

Od dzisiaj, co miesiąc będziemy wydawać gazetkę na blogu i stronie szkoły.
Jeżeli chcecie, aby w gazetce znalazła się wzmianka o nadzwyczajnej sprawie szkolnej, która Was nurtuje, przyślijcie pomysł na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy również na ciekawe artykuły, opowiadania oraz wiersze!
GAZETKA SZKOLNA nr 1 - Tutaj >

 


Dziś wyjątkowy dzień dla Babci jutro święto naszych Dziadków!
Mamy dla Was propozycje na rozmowę z Babcią, Dziadkiem.. może Prababcią i Pradziadkiem?
A może ze starszym rodzeństwem! Nowy konkurs na 120 lecie! WIĘCEJ TUTAJ >


Uwaga – Zmieniony harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021


Opiekun Szkolnego Koła Caritas i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie składają wyrazy wdzięczności Przewodniczącej Rady Rodziców pani Ewie Mendrok

 1. Annie Czernek 2A
 2. Gabrieli Nowaczyk-Wąsowicz 2A
 3. Katarzynie Szydło-Lechforowicz 2A
 4. Annie Galas 2A, 3A
 5. Małgorzacie Biel 2B
 6. Martynie S.Samujłło klasa 2B - siostra ucznia
 7. Jakubowi Pstrągowi 3A
 8. Małgorzacie Bętkowskiej 4A, 6A, 7A z córką Hanią
 9. Beacie Kalębie 5A
 10. Justynie Sobol 6D
 11. Monice Tomza 

oraz p. Beacie Chodackiej za ogromny trud podjęty na rzecz potrzebujących i zorganizowanie wyjątkowego - niebanalnego kiermaszu świątecznego. Dziękuję za czas poświęcony na przygotowanie  i zrealizowanie aukcji. Wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Dziadkom dziękuję za przygotowanie niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Dzięki Państwa zaangażowaniu ogrom dobrej energii został uruchomiony i dedykowany, tym którzy znaleźli się w potrzebie. Jeszcze raz dziękuję i życzę byśmy w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądali w przyszłość.
Iwona Kapołka - dyrektor szkoły Małgorzata Witek -SK Caritas

PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIÓW UBRALI W SZKOLE CHOINKĘ. WSZYSTKIE OZDOBY ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. CHOINKA JEST SYMBOLEM NADZIEI NA POWRÓT DO SZKOŁY I SPOTKANIE PO FERIACH. ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA ŻYCZEŃ P. DYREKTOR IWONY KAPOŁKI I UCZNIÓW ORAZ KOLĘD NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW. WESOŁYCH ŚWIĄT I DO ZOBACZENIA …

 Szanowni Państwo oraz drodzy uczniowie,
Pragniemy ogromnie podziękować za uczestnictwo w "Konkursie Kolęd 2020". Odzew znacznie przerósł nasze oczekiwania. W konkursie uczestniczyło ponad 50 nagrań! Każde z nich było niesamowite :) Niezmiernie ciężko było nam wyłonić zwycięzców to też mamy same miejsca ex aequo aby nagrodzić jak największą liczbę osób.

W kategorii klasy 1-3

 1. klasa 2a / Adam Topolski 1a
 2. Zofia Macheta 3a / Izabela Kołkowska 3a
 3. Antonia Witek 1a / Milena Dorak 1b

W kategorii klasy 4-8

 1. Hanna Otręba 7c / Zofia Ogonowska 7c
 2. Amelia Słodka 4b / Aleksandra Kurek oraz Mikołaj Radziszewski 7d
 3. Nina Basta, Julia Gut, Ola Łanocha, Julia Cięciwa 8c / Sophie, Maria, Liliana Pradelle 6a

Serdecznie gratulujemy!! Nagrania zwycięzców będą opublikowane na stronie szkoły. Wielce żałujemy, iż nie mogliśmy nagrodzić większej liczby uczestników :( Niemniej jednak byliśmy pod ogromnym wrażeniem każdego występu! Życzymy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom zdrowych i wesołych Świąt! Komisja Konkursu

   

Konkurs kolęd Nina Basta, Julia Gut >

 


Świąteczny Kiermasz to nasza szkolna tradycja. Co roku w grudniu, szkolne koło Caritas organizuje wydarzenie, podczas którego wspólnie zbieramy na pomoc dla osób potrzebujących. To piękny przedświąteczny zwyczaj z którego nie chcemy rezygnować, dlatego postanowiliśmy przenieść to wydarzenie do Internetu. W dniach 14 - 18 grudnia 2020, właśnie w tym miejscu gdzie teraz jesteś, będzie można kupić ozdoby choinkowe oraz inne prace plastyczne stworzone przez uczniów SP 33 i ich rodziców. Tegoroczna zbiórka zasili konto małej Marysi -> https://www.facebook.com/RazemDlaMarysi/ Główna idea pozostaje ta sama – uczniowie i rodzice tworzą ozdoby choinkowe, przekazują na kiermasz, a następnie dokonują zakupów, które zasilą konto Marysi. Kontynuujmy naszą szkolną tradycję!

HARMONOGRAM WYDARZENIA

1. Przynosimy przedmioty do szkoły
Klasy 1 – 4 do piątku 11 grudnia 2020.
Klasy 5 – 6 do poniedziałku 14 grudnia 2020.
Klasy 7 – 8 do wtorku 15 grudnia 2020.

2. Kupno przedmiotów
• W dniach 14 - 18 grudnia 2020 będzie możliwy zakup wystawionych przedmiotów.
• Wstaw komentarz pod zdjęciem przedmiotu, który chcesz kupić. poczekaj na odpowiedź.
• Przelej pieniądze na konto Marysi: Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej Bądźmy razem - nr rachunku 62 8602 0000 0008 0026 4750 0001 tytułem: Marysia Miąsko SP33 nr rzeczy

3. Odbiór przedmiotów
• Odbiór zakupionych przedmiotów możliwy będzie w szkole w dniach 16 - 21 grudnia. Szczegółowy harmonogram wraz z godzinami podamy wkrótce.

Akcja UBIERZMY CHOINKĘ NA 120-lecie Szkoły
Zakupione przedmioty możesz także przekazać na szkolną choinkę, którą ubierzemy 22 grudnia 2020. Wystarczy tylko podać taką informację w komentarzu, wpisując #choinkaSP33 oraz wysyłając potwierdzenie wpłaty (w wiadomości lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
#kiermaszsSP33krakow #120latSP33 #kiermaszcaritasSP33


GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Rybna 3, 30-254 KRAKÓW
Termin : od teraz do końca stycznia 2021


W naszej szkole staramy się pomagać nie tylko chorym i potrzebującym ludziom, ale także zwierzętom - porzuconym, starym i chorym mieszkańcom  Krakowskiego schroniska. Ze względu na pandemię proponujemy wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny, udział w zbiórce karmy w następującym trybie:
1.Uczniowie indywidualnie i we własnym zakresie przywożą dary pod schronisko w czasie dla nich (i rodziców) dogodnym. Rzeczy powinni zostawić pod wejściem głównym (w związku z obostrzeniami nie można wchodzić na teren schroniska).
2.Uczniowie przekazują informację (nazwisko, klasa i ilość ofiarowanej karmy) nauczycielowi koordynującemu  akcję w szkole: Beata Ciesielka-Piątek- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który następnie sporządzi listę i przekaże informację zbiorczą do schroniska.
3. Ponieważ nie wszyscy uczniowie  i ich rodzice mogą mieć możliwość dostarczenia karmy do schroniska, w czasie ferii (konkretne terminy zostaną podane w styczniu) w szkole będzie dyżur koordynatora akcji, który przyniesioną karmę zawiezie do schroniska.
Ze względu na dobro zwierzaków prosimy o przynoszenie karm firm wymienionych poniżej. Nawet mała ilość jak np. jedna puszka karmy dobrej jakości dla naszych psów i kotów ma wyższą wartość niż ogromny worek karmy, która nie ma żadnych wartości odżywczych.
Lista preferowanych firm: Animonda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Miamor, Mac's, Purina Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Rocco, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Winston konserwy Rossmanna, Versele-Laga.
Z karm weterynaryjnych – karmy dla psów oraz kotów z wrażliwym układem pokarmowym (np. sensitive, gastrointestinal).
Liczymy na Wasze wsparcie i  empatię. W przypadku jakichkolwiek pytań możecie pisać do koordynatora akcji.


 

Cyber Week to festiwal internetowych zakupów i promocji: warto skorzystać zwłaszcza teraz, gdy zakupy w internecie są znacznie bezpieczniejsze niż te na żywo ❣️ Prosimy, pamiętaj o SP33 i naszych działaniach: wspieraj nas, korzystając z wtyczki Przypominajka, dzięki której przekażesz nam za darmo drobną kwotę podczas zakupów w internecie. To szybkie, łatwe i bezpłatne! Zobacz sam: 👉 TUTAJ >

 

 TERAZ ZAKUPY INTERNETOWE
PRZEZ SERWIS Fanimani.pl
WSPIERAJĄ NASZĄ SZKOŁĘ!


Szanowni Państwo.
Informuję, że w związku z decyzją MEN, zajęcia w dniach 26.10.2020- 3.01.2021r. odbywać się będą według dotychczasowego podziału godzin
w formie zdalnej,  z wykorzystaniem platformy Teams. Ferie we wszystkich województwach będą skumulowane w jednym okresie - 4-17 stycznia.

 

 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 33

składają serdeczne podziękowania

Prezesowi firmy MOTOROLA SOLUTIONS SYSTEMS POLSKA Sp. z o. o.

Panu

Jackowi Drabikowi

i Pani Annie Charubie

za przekazanie naszej szkole sprzętu komputerowego - laptopów, komputerów stacjonarnych oraz monitorów. Państwa dar z pewnością pozwoli na zwiększenie efektywności procesu nauczania, ułatwi naszym wychowankom wszechstronny rozwój, wzbogaci i uatrakcyjni edukację. Stwarza to możliwości poznania przez naszych uczniów narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu
w dorosłym życiu.

Z wyrazami wdzięczności
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 33
w Krakowie

 

Dnia 2 października 2020r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas 4A i 4B. Z wielkim wzruszeniem przyglądaliśmy się ceremonii, którą wraz
z wychowawcami poprowadziła P. Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka. Naszym nowym uczniom życzymy wielu sukcesów.

Serdecznie zapraszamy na relację fotograficzną TUTAJ > oraz na fragment występów artystycznych TUTAJ > 

Jak co roku - ale tym razem z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych związanych z epidemią - zapraszamy Uczniów naszej szkoły ( klasy 4-6 oraz 7-8) do wzięcia udziału w VIII Dyktandzie  Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego etap szkolny  odbędzie się 1 października 2020r. Prosimy o zgłaszanie  się do nauczycieli języka polskiego do dnia 25 września.  Zachęcamy do skorzystania z tekstów dotychczasowych dyktand, które można znaleźć pod adresem TUTAJ>
Regulamin  Dyktanda dostępny jest tutaj >   

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora Dyktanda Niepodległościowego Pani Beaty Ciesielki-Piątek.


 

Propozycje ubezpieczeń na rok szkolny 2020/2021

ULOTKA informacyjna - Aviva >
Warunki ubezpieczenia szkolnego >
Informacje o produkcie >
Informacja o dystrybutorze >
Upoważnienie przedstawiciela >
Wariant ubezpieczenia>
Kup ubezpieczenie Online >

OFERTA - Ergo Hestia >
Warunki ubezpieczenia szkolnego>
Numer konta - Ergo Hestia >


 

Wyniki egzaminów ósmoklasistów! Gratulacje! Doskonałe wyniki z egzaminu ósmoklasisty:
z języka polskiego 82%, z matematyki 79%, z języka angielskiego 90%, z języka niemieckiego 83%, z języka hiszpańskiego 90%.  Wyniki w kraju to ... WIĘCEJ tutaj >


 Uczniów klas PIERWSZYCH na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 zapraszamy wraz z RODZICAMI.

WYPRAWKA DLA KLAS 1 - TUTAJ>

Lista uczniów przyjętych w roku szkolnym 2020/2021 TUTAJ >

Harmonogram zebrań 2-3-4 września 2020r.-TUTAJ>

 

 Organizacja zajęć w dniu 2 września 2020 roku (dzień z wychowawcą klasy)-TUTAJ>


 

 

 

 


 

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie w czasie epidemii - więcej informacji-TUTAJ>

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej NR 33 w Krakowie w czasie pandemii (ZAŁĄCZNIK 7) - TUTAJ>

Procedury bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania biblioteki  (Załącznik nr 5) - TUTAJ>

Procedura przygotowania i wydawania posiłków w SP 33 (Załącznik nr 3) - WIĘCEJ>

Procedury organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy-SP33 (Załącznik nr 2) - WIĘCEJ >

 


Drodzy Uczniowie.

Informujemy, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu odbędzie się 31 lipca 2020r. w godzinach 9.00  -  12.00 (duża sala gimnastyczna) z zachowaniem przepisów i wymogów sanitarnych.

 

 


 

 

 

Szanowni Państwo.

Informujemy, że sekretariat szkoły przyjmuje we wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 do 12:00.  

 


Marysia jest już po podaniu leku w USA!
My też pomogliśmy.

  


Dyrektor szkoły informuje, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 ( 26 czerwca 2020r.) dla klas ósmych odbywa się według następującego harmonogramu:


Klasa 8c – godz. 8.30-9.30- duża sala gimnastyczna
klasa 8b – godz. 10.00-11.00 - duża sala gimnastyczna
klasa 8a – godz.  11.30-13.00 - duża sala gimnastyczna

Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych klas odbywać się będzie w dniu 26 czerwca w formie uzgodnionej z rodzicami.


 Uwaga! Test predyspozycji językowych (dla kandydatów do klas dwujęzycznych) odbędzie się 18 czerwca 2020r. o godzinie 12.00.

Zasady organizacji egzaminu predyspozycji językowych w Szkole Podstawowej nr 33 w czasie pandemii >>>


 

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji TUTAJ >


Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji TUTAJ >


W związku z decyzją MEN o częściowym przywróceniu pracy szkoły informuję, że od dnia 25 maja 2020 r. zapewniamy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci klas I i II, których rodzice muszą podjąć pracę oraz  konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych dla uczniów klas ósmych. Szkoła, ze względów organizacyjnych, otwarta będzie w godzinach 8.30-15.30.


Rekrutacja do klasy 1.
Informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy 1 zostały wywieszone na drzwiach szkoły.
Wolę przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 33 należy dokonać w dniach 4 – 15 maja 2020r. Rodzic potwierdzenia dokonuje drogą elektroniczną logując się na konto dziecka krakow.elemento.pl lub przesyłając e-mail do szkoły na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodatkowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać podczas konsultacji telefonicznej (tel.660-637-396) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 11:00. 


Szanowni Państwo.
Informujemy, że w dniach od 25.03.2020r. do 25.06.2020r. przechodzimy na tryb zdalnego nauczania, które realizowane jest za pomocą  platformy e-learningowej szkoły i dziennika Librus.


W związku z zawieszeniem zajęć sekretariat szkoły czynny jest w poniedziałki i czwartki w godz.  9:00-12:00. Dyżur telefoniczny prowadzony jest codziennie w godz.   9:00 – 12:00 nr telefonu:  660-637-397.


Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia szkolne zostają zawieszone w dniach 12-25 marca 2020r.
W czwartek i w piątek w okresie przejściowym prowadzone będą działania opiekuńcze. Szkoła zapewni zajęcia świetlicowe tylko tym dzieciom, których rodzice nie są w stanie w tak szybkim czasie zorganizować opieki nad swoim dzieckiem.
Od poniedziałku 16.03. Szkoła będzie zamknięta i nie będą  prowadzone żadne zajęcia do 25.03. Wszystkie informacje na bieżąco będą podawane przez dziennik Librus. Prosimy o stałe monitorowanie wiadomości.
Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni przebywać  w domach i w miarę możliwości powinni uczyć się według wytycznych umieszczonych w dzienniku Librus. Informacja będzie podawana przez poszczególnych nauczycieli przedmiotów.
Powyższa wiadomość została utworzona na podstawie informacji zawartych na portalu edukacyjnym Więcej TUTAJ >>>
Z poważaniem Iwona Kapołka

 


Dzień Języka Ojczystego dla klas 4. i 5. odbył się 06.03.2020 r. Uczniowie przygotowali krótkie inscenizacje legend związanych z Krakowem, uczestniczyli w quizie dotyczącym tego tematu, a klasy czwarte wykonały również plakaty poświęcone krakowskim legendom oraz  zaprezentowały się w strojach wybranych przez siebie bohaterów znanych baśni. Przedstawienia bardzo się spodobały , zarówno jury, jak i publiczności, zaprezentowane zostały mniej i bardziej znane historie - o panu Twardowskim, królewnie Wandzie, hejnale krakowskim,, głowach wawelskich oraz o ubogim grajku ze Zwierzyńca.

Zapraszamy do galerii fotograficznej - TUTAJ >>

A oto wyniki naszej literackiej rywalizacji:

miejsce pierwsze w kategorii inscenizacja i quiz  - klasa 4B
miejsce drugie ex aequo klasy 4A i 5A
miejsce trzecie 5B, a miejsce czwarte 5C.
Na specjalne wyróżnienie zasługuje przedstawienie klasy 5b.

kategorii plakaty i stroje z baśni zwyciężyła klasa 4A.

Słodkie nagrody zostaną wręczone przedstawicielom poszczególnych klas w najbliższych dniach. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu !

Dzień Języka Ojczystego dla klas 7.i 8. odbył się 9 marca br.

Uczniowie tworzyli plakat promujący poprawność językową (oceniony przez przedstawicieli samorządów klasowych), przedstawiali scenkę teatralną inspirowaną wybraną lekturą szkolną ( „Literacki pokaz mody”), rozwiązywali quiz językowy i  brali udział w innych zabawach językowych.  W jury zasiadały: Pani dyrektor Iwona Kapołka, Pani wicedyrektor Małgorzata Kruk i Pani Dorota Szydło.

A oto wyniki literackiej i językowej rywalizacji:

Klasy 7.

Nagroda publiczności – klasa 7B ( za scenkę teatralną)
Miejsce pierwsze -  klasa 7B ( 36 pkt.)
Miejsce drugie -   klasa 7C ( 34 pkt.)
Miejsce trzecie – klasa 7A ( 33 pkt.)

Klasy 8.

Nagroda publiczności – klasa 8B ( za scenkę teatralną)

Miejsce pierwsze – klasa 8 C (59 pkt.)
Miejsce drugie-  klasa 8 B (54pkt.)
Miejsce trzecie-  klasa 8A (31 pkt.)

Klasowy dzień bez pytania wygrały klasy: 7B i 8C.

Wszystkim Uczniom gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.


Informujemy, że dzień otwarty szkoły został odwołany!!!2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi rekrutacji i oferty naszej szkoły.

Rekrutacja klasy 1 >

Rekrutacja klasy 4 >

Rekrutacja klasy 5 - 6 >

Rekrutacja klasy 7 dwujęzyczne >

Oferta szkoły >

 


 


 

 

 

 

Dzięki staraniom rodziców Fundacja Studencka Młodzi Młodym umożliwiła naszej szkole zbiórkę 1% podatku jako partnerowi fundacji. Wszystkim, którzy zechcą finansowo  wesprzeć Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 33
w Krakowie będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji interesujących działań.
1% można przekazać na KRS 0000270261

z dopiskiem SP33 Kraków 9482

 

 

 

 


 POMÓŻ URATOWAĆ MARYSIĘ!

W wigilię Bożego Narodzenia udało się zebrać całą kwotę potrzebną na terapię Alexa.
Marysia z gminy Raciechowice w Małopolsce ma dopiero 13 miesięcy i taką sama diagnozę-rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1.

Ratunkiem dla Marysi  jest terapia genowa prowadzona w USA. Ten najdroższy lek na świecie - kosztuje 2,5 mln dolarów i może być zastosowany tylko do 2 roku życia. Udało się zebrać prawie 1/3 tej kwoty. Zróbmy wszystko, aby Marysia też mogła żyć. Można się włączyć bezpośrednio wpłacając dowolną kwotę przez stronę fundacji TUTAJ > lub biorąc udział w kweście Szkolnego Koła Caritas.


 

 

 

 

Dzień Języka Ojczystego tuż tuż!

Jak co roku w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Języka Ojczystego . Uczniowie poszczególnych poziomów zostali zapoznani z zadaniami konkursowymi. Wkrótce przedstawimy  szczegółowy harmonogram. A tymczasem zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej informacji TUTAJ >

 

 


 

 


W najbliższy czwartek 16 stycznia od godz. 16.00  w sali 8 zapraszamy na kolejny cykl spotkań z przedszkolakami.
Będą one odbywały się jeden raz w miesiącu, od listopada do lutego, a zakończy je dzień otwarty szkoły w marcu.
Terminy pozostałych spotkań to :
13 grudnia  Ozdoby choinkowe.
16 stycznia  Spotkanie z bajką.
19 lutego  Na sportowo.
Serdecznie zapraszamy.


Pragnę przekazać gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, szanownym Gościom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za pomoc w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2019r. Impreza ta będąca tradycją naszej szkoły łączy całą społeczność  w pomocy najbardziej potrzebującym. Z wielką przyjemnością informuję, iż uzbieraliśmy rekordową kwotę 9738,81 zł. Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze utarg z kawiarenki w wysokości 1846,59zł.
W tym roku włączyliśmy się w akcje pomocy ALEXOWI przekazując kwotę 4870zł !!!
Reszta środków zostanie przekazana na dofinansowanie wyjazdów szkolnych i obiadów dla uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.
Jeszcze raz gorąco dziękuję - Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.
Zapraszamy na relację fotograficzną z kiermaszu >>>
Zapraszamy na film z konkursu kolęd >>>


Poniżej publikujemy wyniki, jakie uzyskali najlepsi :)
I miejsce – klasa 6A kwota 1519,10zł
II miejsce – klasa 2A kwota 1023,60zł
III miejsce – klasa 1B kwota 991,60zł

Wyniki konkursu kolęd 2019r. Kategoria klas 1-3
I miejsce klasa 2A
II miejsce klasa 1B
III miejsce klasa 1A

Wyniki konkursu kolęd 2019r. Kategoria klas 4-7
I miejsce klasa 5A i 6A
II miejsce klasa 4B
III miejsce klasa 4A
Serdecznie gratulujemy i jeszcze raz dziękujemy !!!


 

 

5 grudnia 2019, podczas dorocznej konferencji Umiejętności Cyfrowe 2019.pl została ogłoszona Lista 100 2019lista 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce w ostatnim roku. W gronie osób wyróżnionych znalazła się
Pani Beata Chodacka
, która od lat nie tylko w naszej szkole podejmuje liczne inicjatywy dla dzieci i młodzieży podnoszące kompetencje cyfrowe.
Laureaci Listy 100 >>

Kandydatów zgłaszali partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz osoby wyróżnione w 2018. Listę ustaliła Kapituła Listy 100 pod przewodnictwem Włodzimierza Marcińskiego – Przewodniczącego Rady Programowej Porozumienia, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego. 

Serdecznie gratulujemy !!!

 W najbliższy czwartek 21 listopada od 16.00 - 17.00  w sali 8 rozpoczynamy
w szkole cykl spotkań z przedszkolakami.
Będą one odbywały się jeden raz w miesiącu, od listopada do lutego,
a zakończy je dzień otwarty szkoły w marcu.

Terminy pozostałych spotkań to :
13 grudnia  Ozdoby choinkowe.
16 stycznia  Spotkanie z bajką.
19 lutego  Na sportowo.
Serdecznie zapraszamy.

 


 

Przypominamy Rodzicom naszych uczniów, że 9 grudnia 2019r. w godzinach od 17:00-19:00 istnieje możliwość kontaktu z nauczycielami w sprawie postępów
w nauce i zachowaniu.
W tym dniu zaplanowano zebrania klas 6-7-8.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ >
Zapraszamy.


Gratulacje!
Aż 18 naszych uczniów zakwalifikowało się do finału Małopolskiego Konkursu Programistycznego "Festiwal Gier".


Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego, który odbył się 18.10.2019 r. Spośród 837 uczestników z całej Polski wyłoniono jednego laureata i przyznano 23 wyróżnienia. Trzy z nich zdobyli uczniowie naszej szkoły:
Jakub Klaja, uczeń  klasy 4B, i  Martyna Niedziółka oraz Magdalena Obrębska, uczennice klasy 8B, którzy napisali test na 90%. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


Od kilku lat jesienią nasza szkoła staje się jakby bardziej rozpoetyzowana,a to za sprawą Święta Poezji. W tym roku szukaliśmy w wierszach tropów krakowskich. I tak 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski -  można było recytować wiersze poetów związanych z Krakowem albo wykonać piosenkę.
Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Małgorzata Kruk, Pani Dorota Szydło i Pani Katarzyna Kowalska-Kania wydało następujący werdykt:
klasy 4-6  I miejsce-Sophia Pradelle, kl.5a II miejsce-Maja Poziemska ,kl.5a wyróżnienie-Jerzy Kalęba, kl.4a klasy 7-8    I miejsce-Julia Jawor, kl.8b wyróżnienie- Jan Olszewski, kl.7c
Szczególne podziękowania za wyjątkowe wrażenia artystyczne kierujemy do: Pani Katarzyny Kowalskiej -Kani (gitara,śpiew). Mai Kani ( flet) i solistki- Martyny Juszczak,które wykonały piosenkę Marka Grechuty "Dni,których nie znamy".A w czasie przerw trwało głosowanie na najpiękniejszy wiersz  z wątkami krakowskimi. Na wielu drzwiach pojawiły się wiersze i informacje o miejscach,o których można w nich przeczytać. Dziękujemy uczniom klasy 7c za przygotowanie tej prezentacji,przeprowadzenie głosowania i ogłaszamy, że: najładniejszym wierszem o Krakowie został.... utwór K.I.Gałczyńskiego   "Zaczarowana dorożka", a nagrodę dodatkową wylosował  Michał Gołaś z kl.5c.
Gratulujemy,zapraszamy do zabawy za rok i zachęcamy do czytania poezji! Nagrody już wkrótce :) 

 


 

 

Na przełomie października i listopada w Centrum Kultury Podgórze odbył się XXVI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli
w nim bardzo dobre wyniki:

- w Teście Wiedzy Wojciech Strzeszyński, uczeń klasy 7C, zajął II miejsce, a Magdalena Dworak, uczennica klasy 8B, zajęła IV miejsce,
- w Konkursie Recytatorskim Julia Jawor z klasy 8B i Agnieszka Ziewiec z klasy 8C otrzymały wyróżnienia,
- w  Konkursie Plastycznym Zyta Tarczyńska, uczennica klasy 6C, zajęła III, a Ewa Gustab, uczennica klasy 8B, IV miejsce.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!HURA! Nasi uczniowie w gronie finalistów!
A na rozgrywki finałowe z algorytmiki zaproszona cała grupą!!

GRATULACJE!!? Kuba Wójtowicz, Michał Zybura!


POMÓŻ URATOWAĆ ALEXA!

Mały Alex przyszedł na świat w Poznaniu pod koniec czerwca 2019r. Przez pierwsze tygodnie nic nie wskazywało, że maluch będzie walczył o życie. Gdy skończył miesiąc, robił się coraz słabszy - nie ruszał nóżkami i rączkami. Szybko zdiagnozowano problem i wydano wyrok - rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Ratunkiem na całkowite wyleczenie Alexa jest terapia genowa prowadzona w USA. To najdroższy lek na świecie - kosztuje 2,5 mln dolarów i może być zastosowana tylko do 2 roku życia. To kwota, dzięki której Alex będzie samodzielnie siedział, biegał i funkcjonował jak każde zdrowe dziecko. Portal siepomaga.pl zorganizował największą w historii fundacji zbiórkę. Można się włączyć bezpośrednio wpłacając dowolną kwotę przez https://www.siepomaga.pl/alex   lub biorąc udział w kweście Szkolnego Koła Caritas.

 


 mLegitymacja w naszej szkole :)

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. Więcej informacji na naszej stronie w dziale mLegitymacja - TUTAJ >


 

 

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu uczniów klasy 4A i 4B Szkoły Podstawowej nr 33, którzy, uczestnicząc w Międzynarodowym Dniu Baśni i Bajek, wcielili się w postacie mniej lub bardziej znanych bohaterów!

 


 
Nasza Szkoła bierze udział w konkursie EMPIKu
"1000 powodów by czytać"

Od Was zależy, czy uda nam się zwyciężyć!
Głosujcie i zachęcajcie do głosowania Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych!
RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ!

 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Życzenia od Rady Rodziców...

Pełny tekst tutaj >>>

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,
Polskie Święto Edukacji Narodowej nieprzypadkowo obchodzimy w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, instytucji, która niemal 250 lat temu opracowała projekt „rozporządzenia i wydoskonalenia edukacji obywatelskiej”. Jego autorzy kierowali się założeniami, które nie tracą na aktualności: poszukiwali równowagi między kształceniem teoretycznym i praktycznym, łączyli pojęcie patriotyzmu z pojęciem obywatelstwa, rozumieli wagę edukacji na każdym poziomie, od elementarnego po uniwersyteckie oraz specyfikę trudnego fachu nauczyciela, projektując system kształcenia przyszłych nauczycieli, którzy mieli uczyć i wychowywać ludzi prawych i dobrych obywateli.

 


Uwaga w zakładce UCZEŃ dostępny jest harmonogram konkursów przedmiotowych  dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego 
w roku szkolnym 2019/2020 TUTAJ >>>


Po wakacjach wracamy do "Aktywnej Przerwy", w trakcie której uczniowie będą mogli poćwiczyć
(rzuty do kosza, odbicia, żonglerka, skakanka, badminton, ringo itd.) na sali gimnastycznej.

?‍♀️⛹️‍♂️?‍♂️?‍♂️?‍♂️
Aktywne przerwy odbywać się będą:

poniedziałek 9:55-10:05 dla dziewcząt i chłopców z klas V
wtorek 9:55-10:05 dla dziewcząt i chłopców z klas IV...  Zobacz więcej >

 

Europejski Tydzień Kodowania - Zapraszamy do nauki i zabawy - Sprawdź TUTAJ >>>


Mamy wyniki etapu szkolnego VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!
Miło nam poinformować, że Komisja Wojewódzka  zakwalifikowała do finału dwie uczennice naszej szkoły, które uzyskały ponad 90% : Zofię Ogonowską ( kl.6c) i Zofię Tokarz ( kl.8c) Szkolnym mistrzyniom ortografii  serdecznie gratulujemy  i będziemy trzymać kciuki! Eliminacje wojewódzkie odbędą się 28 października w Krakowie przy ulicy Basztowej 8 w salach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu Pani Beata Ciesielka-Piątek.
Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły napisali Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Etap szkolny odbył się 1 października o godz.13.00. W tym roku udział wzięło 40 osób, które podobnie jak uczniowie z sześciu innych województw, zmagały  się z pułapkami ortograficznymi, poznając przy okazji często mało znane karty historii. Uczniowie klas młodszych napisali tekst pt. „Wierzyli, że ujrzą swój dom”, a uczniowie klas siódmych i ósmych - „Z kuchni na mównicę”. Z pełnymi tekstami oraz zasadami oceniania można się zapoznać na stronie organizatora: www.stowarzyszeniepolonistow.pl


 

 

 


Ślubowanie 2019r.
Serdecznie zapraszamy na relację fotograficzną ze ŚLUBOWANIA klas, które odbyło się 30 września w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. WIĘCEJ TUTAJ
> 


Spacer po Krowodrzy 5 października 2019 rok Drodzy Miłośnicy Historii Krakowa i Krowodrzy,

Już 5 października 2019 odbędzie się kolejny Spacer po Krowodrzy.
Współczesna dzielnica Krowodrza jest tworem polityczno-administracyjnym łączącym dawne podkrakowskie wsie: Krowodrzę, Łobzów, Nowa Wieś i Czarną Wieś. Spacer pozwoli nam odbyć krótka podróż i poznać miejsca, a wraz z nimi postacie oraz wydarzenia składające się na bogata historie lokalna, która liczy już ponad 700 lat. Zapraszam zatem na wędrówkę wokół m.in. Dworca Towarowego przy ul. Kamiennej, Magazynu Syndykatu Rolniczego, Fabryki Farb i Przyborów Malarskich „Iskra i Karmański”, oraz Domu Oficerów i Podoficerów.
Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych.
Przemysław Łukasik Pomysłodawca i koordynator projektu Spacerów po Krowodrzy Rada Dzielnicy V Krowodrza

 

 


 

 

❗️❗️Ranking krakowskich szkół podstawowych 2019, który powstał w oparciu o wyniki pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole.
Nasza szkoła na 9. m. w Krakowie i na 1?? jako szkoła publiczna❗️
Warto dodać, ze egzamin pisało blisko 250 uczniów!
GRATULACJE!!!  Więcej TUTAJ >>>


 

 

 

W poniedziałek 9 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się Czytanie Narodowe. Gościliśmy aktora teatru Bagatela - Pana Piotra Urbaniaka. Uczniowie wysłuchali fragmentów noweli pt. Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Katarynki Bolesława Prusa. Serdecznie dziękujemy !!!


 

 

Zapraszamy na zebrania klasowe, które zaplanowano na 9 września 2019r (poniedziałek).
Harmonogram zebrań znajduje się TUTAJ >
Zapraszamy …


Szanowni Państwo.
Przedstawiamy ofertę ubezpieczenia na kolejny rok szkolny wraz z pakietem ubezpieczeń dodatkowych zapewniających kompleksową ochronę ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczeń osobowych uczniów i personelu. Prosimy o zapoznanie się z ofertą, szczegółowe informację w załącznikach.

INFORMACJE FIRMY AVIVA OFERTA -tutaj> 

Link do FORMULARZA elektronicznego - dołączenie dziecka do ubezpieczenia - tutaj>

Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym - tutaj>


INFORMACJE FIRMY ERGO HESTIA  OFERTA-tutaj> INFORMACJE-tutaj >

Numeru konta Ergo Hestia.  52 2490 0005 0000 4000 8654 4833
(Każda wpłata powinna być opisana: imię i nazwisko dziecka, klasa -składka 40 zł)


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 19.06.2019r. odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego – pożegnanie ostatnich absolwentów Gimnazjum nr 16
w Krakowie oraz pierwszych od dwudziestu lat absolwentów Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie.
Po przemówieniach Pani Dyrektor Iwony Kapołki, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów klas trzecich gimnazjum, ósmych i siódmych szkoły podstawowej najlepszym z najlepszych zostały wręczone Złote Księgi i Medale Sapere Aude. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Kasi Kowalskiej Kani, Pani Doroty Szydło, Pani Beaty Ciesielki-Piątek oraz Pani Beaty Świątek. Z wielkim wzruszeniem po raz ostatni byliśmy świadkami wyprowadzenia z sali kina Kijów Sztandaru Gimnazjum nr 16.

Zapraszamy na relację fotograficzną >>>


 

 

 

Dzisiejszy dzień był szczególnym wydarzeniem dla klasy 8c (informatycznej), która uczestniczyła w zwiedzaniu ACK Cyfronet AGH. Oprowadził nas Z-ca Dyrektora ds. Infrastruktury Informatycznej mgr inż. Karol Krawentek, który naszych uczniów wprowadził w wielki świat informatyki prezentując między innymi najpotężniejszy superkomputer w historii Polski – Prometheus. Ten superkomputer, zbudowany przez firmę Hewlett-Packard, jest jedną z największych instalacji tego typu na świecie. Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję – Tomasz Bolek.


 

21 marca miała miejsce 28 edycja Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" 2019 Teraz nadeszły wyniki. Wynik BARDZO DOBRY uzyskali:
Ksawery Radziwiłowicz z klasy 8D i Bartłomiej Krokos z klasy 8C.
30 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia.Serdecznie gratulujemy.