WAŻNE

Aktualności !

Wyniki konkursu "Wiosenny Bukiet" na Blogu naszej szkoły! Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac! GRATULUJEMY! 


Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 8A.
Wszyscy uczniowie klasy DSD zdali egzamin ustny na poziomie B1!
Czekamy na wyniki egzaminów pisemnych.


Rekrutacja trwa - zapraszamy!

Klasy 1>  Klasy 4 Klasa 6 DSD

OFERTA SZKOŁY >
Uwaga - W każdym miesiącu wydajemy gazetkę szkolną na blogu i stronie szkoły.
Jeżeli chcecie, aby w gazetce znalazła się wzmianka o nadzwyczajnej sprawie szkolnej, która Was nurtuje, przyślijcie pomysł na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy również na ciekawe artykuły, opowiadania oraz wiersze!
GAZETKA SZKOLNA nr 3 - Tutaj >

 


 

 

W akcji „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 przekazali ponad 100 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska  KTOZ.
Wszystkim uczestnikom tej pięknej akcji GRATULUJEMY!

 

 


Z wielką przyjemnością informujemy, że SZKOŁA PODSTAWOWA nr 33 w KRAKOWIE
zajęła trzecie miejsce wśród najlepszych szkół podstawowych w naszym mieście.
Więcej informacji TUTAJ >


Zaproszenie Pani Anny Korfel – Jasińskiej Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki do udziału w Krakowskim Tygodniu Zawodowców - VII edycja – 2021 rok  Więcej TUTAJ >


W roku 2020 dzięki staraniom rodziców Fundacja Studencka Młodzi Młodym
umożliwiła naszej szkole - jako partnerowi fundacji - zbiórkę 1% podatku.

Pod koniec roku 2020 FSMM podliczyła wpłaty.
Dzięki Państwu - Rodzicom uczniów naszej SP33
zebrana kwota 1% podatku za rok 2019, to 7 583,87 zł,
w tym indywidualna darowizna
od CREO ARCHITEKCI SP. Z O.O. w wysokości 2000 zł.

Wszystkim Darczyńcom jesteśmy ogromnie wdzięczni
za okazaną hojność i wsparcie.
BARDZO DZIĘKUJEMY!

O celu, na jaki przeznaczymy zgromadzone środki, poinformujemy wkrótce :-)

Zapraszamy do finansowego wsparcia Rady Rodziców przy SP33
także w tym roku poprzez wpłaty 1% na

KRS 0000270261 z dopiskiem SP33 Kraków 9482
Już od 21 stycznia do 4 lutego br. na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się  XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku”. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym przygotowane w szczególności z myślą
o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

Więcej informacji można znaleźć - TUTAJ>

 

Od dzisiaj, co miesiąc będziemy wydawać gazetkę na blogu i stronie szkoły.
Jeżeli chcecie, aby w gazetce znalazła się wzmianka o nadzwyczajnej sprawie szkolnej, która Was nurtuje, przyślijcie pomysł na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy również na ciekawe artykuły, opowiadania oraz wiersze!
GAZETKA SZKOLNA nr 1 - Tutaj >

 


Dziś wyjątkowy dzień dla Babci jutro święto naszych Dziadków!
Mamy dla Was propozycje na rozmowę z Babcią, Dziadkiem.. może Prababcią i Pradziadkiem?
A może ze starszym rodzeństwem! Nowy konkurs na 120 lecie! WIĘCEJ TUTAJ >


Uwaga – Zmieniony harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021


Opiekun Szkolnego Koła Caritas i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie składają wyrazy wdzięczności Przewodniczącej Rady Rodziców pani Ewie Mendrok

 1. Annie Czernek 2A
 2. Gabrieli Nowaczyk-Wąsowicz 2A
 3. Katarzynie Szydło-Lechforowicz 2A
 4. Annie Galas 2A, 3A
 5. Małgorzacie Biel 2B
 6. Martynie S.Samujłło klasa 2B - siostra ucznia
 7. Jakubowi Pstrągowi 3A
 8. Małgorzacie Bętkowskiej 4A, 6A, 7A z córką Hanią
 9. Beacie Kalębie 5A
 10. Justynie Sobol 6D
 11. Monice Tomza 

oraz p. Beacie Chodackiej za ogromny trud podjęty na rzecz potrzebujących i zorganizowanie wyjątkowego - niebanalnego kiermaszu świątecznego. Dziękuję za czas poświęcony na przygotowanie  i zrealizowanie aukcji. Wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Dziadkom dziękuję za przygotowanie niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Dzięki Państwa zaangażowaniu ogrom dobrej energii został uruchomiony i dedykowany, tym którzy znaleźli się w potrzebie. Jeszcze raz dziękuję i życzę byśmy w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądali w przyszłość.
Iwona Kapołka - dyrektor szkoły Małgorzata Witek -SK Caritas

PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIÓW UBRALI W SZKOLE CHOINKĘ. WSZYSTKIE OZDOBY ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. CHOINKA JEST SYMBOLEM NADZIEI NA POWRÓT DO SZKOŁY I SPOTKANIE PO FERIACH. ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA ŻYCZEŃ P. DYREKTOR IWONY KAPOŁKI I UCZNIÓW ORAZ KOLĘD NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW. WESOŁYCH ŚWIĄT I DO ZOBACZENIA …

 Szanowni Państwo oraz drodzy uczniowie,
Pragniemy ogromnie podziękować za uczestnictwo w "Konkursie Kolęd 2020". Odzew znacznie przerósł nasze oczekiwania. W konkursie uczestniczyło ponad 50 nagrań! Każde z nich było niesamowite :) Niezmiernie ciężko było nam wyłonić zwycięzców to też mamy same miejsca ex aequo aby nagrodzić jak największą liczbę osób.

W kategorii klasy 1-3

 1. klasa 2a / Adam Topolski 1a
 2. Zofia Macheta 3a / Izabela Kołkowska 3a
 3. Antonia Witek 1a / Milena Dorak 1b

W kategorii klasy 4-8

 1. Hanna Otręba 7c / Zofia Ogonowska 7c
 2. Amelia Słodka 4b / Aleksandra Kurek oraz Mikołaj Radziszewski 7d
 3. Nina Basta, Julia Gut, Ola Łanocha, Julia Cięciwa 8c / Sophie, Maria, Liliana Pradelle 6a

Serdecznie gratulujemy!! Nagrania zwycięzców będą opublikowane na stronie szkoły. Wielce żałujemy, iż nie mogliśmy nagrodzić większej liczby uczestników :( Niemniej jednak byliśmy pod ogromnym wrażeniem każdego występu! Życzymy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom zdrowych i wesołych Świąt! Komisja Konkursu

   

Konkurs kolęd Nina Basta, Julia Gut >

 


Świąteczny Kiermasz to nasza szkolna tradycja. Co roku w grudniu, szkolne koło Caritas organizuje wydarzenie, podczas którego wspólnie zbieramy na pomoc dla osób potrzebujących. To piękny przedświąteczny zwyczaj z którego nie chcemy rezygnować, dlatego postanowiliśmy przenieść to wydarzenie do Internetu. W dniach 14 - 18 grudnia 2020, właśnie w tym miejscu gdzie teraz jesteś, będzie można kupić ozdoby choinkowe oraz inne prace plastyczne stworzone przez uczniów SP 33 i ich rodziców. Tegoroczna zbiórka zasili konto małej Marysi -> https://www.facebook.com/RazemDlaMarysi/ Główna idea pozostaje ta sama – uczniowie i rodzice tworzą ozdoby choinkowe, przekazują na kiermasz, a następnie dokonują zakupów, które zasilą konto Marysi. Kontynuujmy naszą szkolną tradycję!

HARMONOGRAM WYDARZENIA

1. Przynosimy przedmioty do szkoły
Klasy 1 – 4 do piątku 11 grudnia 2020.
Klasy 5 – 6 do poniedziałku 14 grudnia 2020.
Klasy 7 – 8 do wtorku 15 grudnia 2020.

2. Kupno przedmiotów
• W dniach 14 - 18 grudnia 2020 będzie możliwy zakup wystawionych przedmiotów.
• Wstaw komentarz pod zdjęciem przedmiotu, który chcesz kupić. poczekaj na odpowiedź.
• Przelej pieniądze na konto Marysi: Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej Bądźmy razem - nr rachunku 62 8602 0000 0008 0026 4750 0001 tytułem: Marysia Miąsko SP33 nr rzeczy

3. Odbiór przedmiotów
• Odbiór zakupionych przedmiotów możliwy będzie w szkole w dniach 16 - 21 grudnia. Szczegółowy harmonogram wraz z godzinami podamy wkrótce.

Akcja UBIERZMY CHOINKĘ NA 120-lecie Szkoły
Zakupione przedmioty możesz także przekazać na szkolną choinkę, którą ubierzemy 22 grudnia 2020. Wystarczy tylko podać taką informację w komentarzu, wpisując #choinkaSP33 oraz wysyłając potwierdzenie wpłaty (w wiadomości lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
#kiermaszsSP33krakow #120latSP33 #kiermaszcaritasSP33


GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Rybna 3, 30-254 KRAKÓW
Termin : od teraz do końca stycznia 2021


W naszej szkole staramy się pomagać nie tylko chorym i potrzebującym ludziom, ale także zwierzętom - porzuconym, starym i chorym mieszkańcom  Krakowskiego schroniska. Ze względu na pandemię proponujemy wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny, udział w zbiórce karmy w następującym trybie:
1.Uczniowie indywidualnie i we własnym zakresie przywożą dary pod schronisko w czasie dla nich (i rodziców) dogodnym. Rzeczy powinni zostawić pod wejściem głównym (w związku z obostrzeniami nie można wchodzić na teren schroniska).
2.Uczniowie przekazują informację (nazwisko, klasa i ilość ofiarowanej karmy) nauczycielowi koordynującemu  akcję w szkole: Beata Ciesielka-Piątek- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który następnie sporządzi listę i przekaże informację zbiorczą do schroniska.
3. Ponieważ nie wszyscy uczniowie  i ich rodzice mogą mieć możliwość dostarczenia karmy do schroniska, w czasie ferii (konkretne terminy zostaną podane w styczniu) w szkole będzie dyżur koordynatora akcji, który przyniesioną karmę zawiezie do schroniska.
Ze względu na dobro zwierzaków prosimy o przynoszenie karm firm wymienionych poniżej. Nawet mała ilość jak np. jedna puszka karmy dobrej jakości dla naszych psów i kotów ma wyższą wartość niż ogromny worek karmy, która nie ma żadnych wartości odżywczych.
Lista preferowanych firm: Animonda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Miamor, Mac's, Purina Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Rocco, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Winston konserwy Rossmanna, Versele-Laga.
Z karm weterynaryjnych – karmy dla psów oraz kotów z wrażliwym układem pokarmowym (np. sensitive, gastrointestinal).
Liczymy na Wasze wsparcie i  empatię. W przypadku jakichkolwiek pytań możecie pisać do koordynatora akcji.


 

Cyber Week to festiwal internetowych zakupów i promocji: warto skorzystać zwłaszcza teraz, gdy zakupy w internecie są znacznie bezpieczniejsze niż te na żywo ❣️ Prosimy, pamiętaj o SP33 i naszych działaniach: wspieraj nas, korzystając z wtyczki Przypominajka, dzięki której przekażesz nam za darmo drobną kwotę podczas zakupów w internecie. To szybkie, łatwe i bezpłatne! Zobacz sam: 👉 TUTAJ >

 

 TERAZ ZAKUPY INTERNETOWE
PRZEZ SERWIS Fanimani.pl
WSPIERAJĄ NASZĄ SZKOŁĘ!


Szanowni Państwo.
Informuję, że w związku z decyzją MEN, zajęcia w dniach 26.10.2020- 3.01.2021r. odbywać się będą według dotychczasowego podziału godzin
w formie zdalnej,  z wykorzystaniem platformy Teams. Ferie we wszystkich województwach będą skumulowane w jednym okresie - 4-17 stycznia.

 

 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 33

składają serdeczne podziękowania

Prezesowi firmy MOTOROLA SOLUTIONS SYSTEMS POLSKA Sp. z o. o.

Panu

Jackowi Drabikowi

i Pani Annie Charubie

za przekazanie naszej szkole sprzętu komputerowego - laptopów, komputerów stacjonarnych oraz monitorów. Państwa dar z pewnością pozwoli na zwiększenie efektywności procesu nauczania, ułatwi naszym wychowankom wszechstronny rozwój, wzbogaci i uatrakcyjni edukację. Stwarza to możliwości poznania przez naszych uczniów narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu
w dorosłym życiu.

Z wyrazami wdzięczności
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 33
w Krakowie

 

Dnia 2 października 2020r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas 4A i 4B. Z wielkim wzruszeniem przyglądaliśmy się ceremonii, którą wraz
z wychowawcami poprowadziła P. Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka. Naszym nowym uczniom życzymy wielu sukcesów.

Serdecznie zapraszamy na relację fotograficzną TUTAJ > oraz na fragment występów artystycznych TUTAJ > 

Jak co roku - ale tym razem z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych związanych z epidemią - zapraszamy Uczniów naszej szkoły ( klasy 4-6 oraz 7-8) do wzięcia udziału w VIII Dyktandzie  Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego etap szkolny  odbędzie się 1 października 2020r. Prosimy o zgłaszanie  się do nauczycieli języka polskiego do dnia 25 września.  Zachęcamy do skorzystania z tekstów dotychczasowych dyktand, które można znaleźć pod adresem TUTAJ>
Regulamin  Dyktanda dostępny jest tutaj >   

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora Dyktanda Niepodległościowego Pani Beaty Ciesielki-Piątek.


 

Propozycje ubezpieczeń na rok szkolny 2020/2021

ULOTKA informacyjna - Aviva >
Warunki ubezpieczenia szkolnego >
Informacje o produkcie >
Informacja o dystrybutorze >
Upoważnienie przedstawiciela >
Wariant ubezpieczenia>
Kup ubezpieczenie Online >

OFERTA - Ergo Hestia >
Warunki ubezpieczenia szkolnego>
Numer konta - Ergo Hestia >


 

Wyniki egzaminów ósmoklasistów! Gratulacje! Doskonałe wyniki z egzaminu ósmoklasisty:
z języka polskiego 82%, z matematyki 79%, z języka angielskiego 90%, z języka niemieckiego 83%, z języka hiszpańskiego 90%.  Wyniki w kraju to ... WIĘCEJ tutaj >


 Uczniów klas PIERWSZYCH na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 zapraszamy wraz z RODZICAMI.

WYPRAWKA DLA KLAS 1 - TUTAJ>

Lista uczniów przyjętych w roku szkolnym 2020/2021 TUTAJ >

Harmonogram zebrań 2-3-4 września 2020r.-TUTAJ>

 

 Organizacja zajęć w dniu 2 września 2020 roku (dzień z wychowawcą klasy)-TUTAJ>


 

 

 

 


 

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie w czasie epidemii - więcej informacji-TUTAJ>

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej NR 33 w Krakowie w czasie pandemii (ZAŁĄCZNIK 7) - TUTAJ>

Procedury bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania biblioteki  (Załącznik nr 5) - TUTAJ>

Procedura przygotowania i wydawania posiłków w SP 33 (Załącznik nr 3) - WIĘCEJ>

Procedury organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy-SP33 (Załącznik nr 2) - WIĘCEJ >

 


Drodzy Uczniowie.

Informujemy, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu odbędzie się 31 lipca 2020r. w godzinach 9.00  -  12.00 (duża sala gimnastyczna) z zachowaniem przepisów i wymogów sanitarnych.

 

 


 

 

 

Szanowni Państwo.

Informujemy, że sekretariat szkoły przyjmuje we wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 do 12:00.  

 


Marysia jest już po podaniu leku w USA!
My też pomogliśmy.

  


Dyrektor szkoły informuje, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 ( 26 czerwca 2020r.) dla klas ósmych odbywa się według następującego harmonogramu:


Klasa 8c – godz. 8.30-9.30- duża sala gimnastyczna
klasa 8b – godz. 10.00-11.00 - duża sala gimnastyczna
klasa 8a – godz.  11.30-13.00 - duża sala gimnastyczna

Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych klas odbywać się będzie w dniu 26 czerwca w formie uzgodnionej z rodzicami.


 Uwaga! Test predyspozycji językowych (dla kandydatów do klas dwujęzycznych) odbędzie się 18 czerwca 2020r. o godzinie 12.00.

Zasady organizacji egzaminu predyspozycji językowych w Szkole Podstawowej nr 33 w czasie pandemii >>>


 

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji TUTAJ >


Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji TUTAJ >


W związku z decyzją MEN o częściowym przywróceniu pracy szkoły informuję, że od dnia 25 maja 2020 r. zapewniamy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci klas I i II, których rodzice muszą podjąć pracę oraz  konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych dla uczniów klas ósmych. Szkoła, ze względów organizacyjnych, otwarta będzie w godzinach 8.30-15.30.


Rekrutacja do klasy 1.
Informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy 1 zostały wywieszone na drzwiach szkoły.
Wolę przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 33 należy dokonać w dniach 4 – 15 maja 2020r. Rodzic potwierdzenia dokonuje drogą elektroniczną logując się na konto dziecka krakow.elemento.pl lub przesyłając e-mail do szkoły na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodatkowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać podczas konsultacji telefonicznej (tel.660-637-396) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 11:00. 


Szanowni Państwo.
Informujemy, że w dniach od 25.03.2020r. do 25.06.2020r. przechodzimy na tryb zdalnego nauczania, które realizowane jest za pomocą  platformy e-learningowej szkoły i dziennika Librus.


W związku z zawieszeniem zajęć sekretariat szkoły czynny jest w poniedziałki i czwartki w godz.  9:00-12:00. Dyżur telefoniczny prowadzony jest codziennie w godz.   9:00 – 12:00 nr telefonu:  660-637-397.


Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia szkolne zostają zawieszone w dniach 12-25 marca 2020r.
W czwartek i w piątek w okresie przejściowym prowadzone będą działania opiekuńcze. Szkoła zapewni zajęcia świetlicowe tylko tym dzieciom, których rodzice nie są w stanie w tak szybkim czasie zorganizować opieki nad swoim dzieckiem.
Od poniedziałku 16.03. Szkoła będzie zamknięta i nie będą  prowadzone żadne zajęcia do 25.03. Wszystkie informacje na bieżąco będą podawane przez dziennik Librus. Prosimy o stałe monitorowanie wiadomości.
Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni przebywać  w domach i w miarę możliwości powinni uczyć się według wytycznych umieszczonych w dzienniku Librus. Informacja będzie podawana przez poszczególnych nauczycieli przedmiotów.
Powyższa wiadomość została utworzona na podstawie informacji zawartych na portalu edukacyjnym Więcej TUTAJ >>>
Z poważaniem Iwona Kapołka

 


Dzień Języka Ojczystego dla klas 4. i 5. odbył się 06.03.2020 r. Uczniowie przygotowali krótkie inscenizacje legend związanych z Krakowem, uczestniczyli w quizie dotyczącym tego tematu, a klasy czwarte wykonały również plakaty poświęcone krakowskim legendom oraz  zaprezentowały się w strojach wybranych przez siebie bohaterów znanych baśni. Przedstawienia bardzo się spodobały , zarówno jury, jak i publiczności, zaprezentowane zostały mniej i bardziej znane historie - o panu Twardowskim, królewnie Wandzie, hejnale krakowskim,, głowach wawelskich oraz o ubogim grajku ze Zwierzyńca.

Zapraszamy do galerii fotograficznej - TUTAJ >>

A oto wyniki naszej literackiej rywalizacji:

miejsce pierwsze w kategorii inscenizacja i quiz  - klasa 4B
miejsce drugie ex aequo klasy 4A i 5A
miejsce trzecie 5B, a miejsce czwarte 5C.
Na specjalne wyróżnienie zasługuje przedstawienie klasy 5b.

kategorii plakaty i stroje z baśni zwyciężyła klasa 4A.

Słodkie nagrody zostaną wręczone przedstawicielom poszczególnych klas w najbliższych dniach. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu !

Dzień Języka Ojczystego dla klas 7.i 8. odbył się 9 marca br.

Uczniowie tworzyli plakat promujący poprawność językową (oceniony przez przedstawicieli samorządów klasowych), przedstawiali scenkę teatralną inspirowaną wybraną lekturą szkolną ( „Literacki pokaz mody”), rozwiązywali quiz językowy i  brali udział w innych zabawach językowych.  W jury zasiadały: Pani dyrektor Iwona Kapołka, Pani wicedyrektor Małgorzata Kruk i Pani Dorota Szydło.

A oto wyniki literackiej i językowej rywalizacji:

Klasy 7.

Nagroda publiczności – klasa 7B ( za scenkę teatralną)
Miejsce pierwsze -  klasa 7B ( 36 pkt.)
Miejsce drugie -   klasa 7C ( 34 pkt.)
Miejsce trzecie – klasa 7A ( 33 pkt.)

Klasy 8.

Nagroda publiczności – klasa 8B ( za scenkę teatralną)

Miejsce pierwsze – klasa 8 C (59 pkt.)
Miejsce drugie-  klasa 8 B (54pkt.)
Miejsce trzecie-  klasa 8A (31 pkt.)

Klasowy dzień bez pytania wygrały klasy: 7B i 8C.

Wszystkim Uczniom gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.


Informujemy, że dzień otwarty szkoły został odwołany!!!2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi rekrutacji i oferty naszej szkoły.

Rekrutacja klasy 1 >

Rekrutacja klasy 4 >

Rekrutacja klasy 5 - 6 >

Rekrutacja klasy 7 dwujęzyczne >

Oferta szkoły >

 


 


 

 

 

 

Dzięki staraniom rodziców Fundacja Studencka Młodzi Młodym umożliwiła naszej szkole zbiórkę 1% podatku jako partnerowi fundacji. Wszystkim, którzy zechcą finansowo  wesprzeć Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 33
w Krakowie będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji interesujących działań.
1% można przekazać na KRS 0000270261

z dopiskiem SP33 Kraków 9482

 

 

 

 


 POMÓŻ URATOWAĆ MARYSIĘ!

W wigilię Bożego Narodzenia udało się zebrać całą kwotę potrzebną na terapię Alexa.
Marysia z gminy Raciechowice w Małopolsce ma dopiero 13 miesięcy i taką sama diagnozę-rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1.

Ratunkiem dla Marysi  jest terapia genowa prowadzona w USA. Ten najdroższy lek na świecie - kosztuje 2,5 mln dolarów i może być zastosowany tylko do 2 roku życia. Udało się zebrać prawie 1/3 tej kwoty. Zróbmy wszystko, aby Marysia też mogła żyć. Można się włączyć bezpośrednio wpłacając dowolną kwotę przez stronę fundacji TUTAJ > lub biorąc udział w kweście Szkolnego Koła Caritas.


 

 

 

 

Dzień Języka Ojczystego tuż tuż!

Jak co roku w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Języka Ojczystego . Uczniowie poszczególnych poziomów zostali zapoznani z zadaniami konkursowymi. Wkrótce przedstawimy  szczegółowy harmonogram. A tymczasem zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej informacji TUTAJ >

 

 


 

 


W najbliższy czwartek 16 stycznia od godz. 16.00  w sali 8 zapraszamy na kolejny cykl spotkań z przedszkolakami.
Będą one odbywały się jeden raz w miesiącu, od listopada do lutego, a zakończy je dzień otwarty szkoły w marcu.
Terminy pozostałych spotkań to :
13 grudnia  Ozdoby choinkowe.
16 stycznia  Spotkanie z bajką.
19 lutego  Na sportowo.
Serdecznie zapraszamy.


Pragnę przekazać gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, szanownym Gościom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za pomoc w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2019r. Impreza ta będąca tradycją naszej szkoły łączy całą społeczność  w pomocy najbardziej potrzebującym. Z wielką przyjemnością informuję, iż uzbieraliśmy rekordową kwotę 9738,81 zł. Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze utarg z kawiarenki w wysokości 1846,59zł.
W tym roku włączyliśmy się w akcje pomocy ALEXOWI przekazując kwotę 4870zł !!!
Reszta środków zostanie przekazana na dofinansowanie wyjazdów szkolnych i obiadów dla uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.
Jeszcze raz gorąco dziękuję - Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.
Zapraszamy na relację fotograficzną z kiermaszu >>>
Zapraszamy na film z konkursu kolęd >>>


Poniżej publikujemy wyniki, jakie uzyskali najlepsi :)
I miejsce – klasa 6A kwota 1519,10zł
II miejsce – klasa 2A kwota 1023,60zł
III miejsce – klasa 1B kwota 991,60zł

Wyniki konkursu kolęd 2019r. Kategoria klas 1-3
I miejsce klasa 2A
II miejsce klasa 1B
III miejsce klasa 1A

Wyniki konkursu kolęd 2019r. Kategoria klas 4-7
I miejsce klasa 5A i 6A
II miejsce klasa 4B
III miejsce klasa 4A
Serdecznie gratulujemy i jeszcze raz dziękujemy !!!


 

 

5 grudnia 2019, podczas dorocznej konferencji Umiejętności Cyfrowe 2019.pl została ogłoszona Lista 100 2019lista 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce w ostatnim roku. W gronie osób wyróżnionych znalazła się
Pani Beata Chodacka
, która od lat nie tylko w naszej szkole podejmuje liczne inicjatywy dla dzieci i młodzieży podnoszące kompetencje cyfrowe.
Laureaci Listy 100 >>

Kandydatów zgłaszali partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz osoby wyróżnione w 2018. Listę ustaliła Kapituła Listy 100 pod przewodnictwem Włodzimierza Marcińskiego – Przewodniczącego Rady Programowej Porozumienia, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego. 

Serdecznie gratulujemy !!!

 W najbliższy czwartek 21 listopada od 16.00 - 17.00  w sali 8 rozpoczynamy
w szkole cykl spotkań z przedszkolakami.
Będą one odbywały się jeden raz w miesiącu, od listopada do lutego,
a zakończy je dzień otwarty szkoły w marcu.

Terminy pozostałych spotkań to :
13 grudnia  Ozdoby choinkowe.
16 stycznia  Spotkanie z bajką.
19 lutego  Na sportowo.
Serdecznie zapraszamy.

 


 

Przypominamy Rodzicom naszych uczniów, że 9 grudnia 2019r. w godzinach od 17:00-19:00 istnieje możliwość kontaktu z nauczycielami w sprawie postępów
w nauce i zachowaniu.
W tym dniu zaplanowano zebrania klas 6-7-8.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ >
Zapraszamy.


Gratulacje!
Aż 18 naszych uczniów zakwalifikowało się do finału Małopolskiego Konkursu Programistycznego "Festiwal Gier".


Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego, który odbył się 18.10.2019 r. Spośród 837 uczestników z całej Polski wyłoniono jednego laureata i przyznano 23 wyróżnienia. Trzy z nich zdobyli uczniowie naszej szkoły:
Jakub Klaja, uczeń  klasy 4B, i  Martyna Niedziółka oraz Magdalena Obrębska, uczennice klasy 8B, którzy napisali test na 90%. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


Od kilku lat jesienią nasza szkoła staje się jakby bardziej rozpoetyzowana,a to za sprawą Święta Poezji. W tym roku szukaliśmy w wierszach tropów krakowskich. I tak 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski -  można było recytować wiersze poetów związanych z Krakowem albo wykonać piosenkę.
Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Małgorzata Kruk, Pani Dorota Szydło i Pani Katarzyna Kowalska-Kania wydało następujący werdykt:
klasy 4-6  I miejsce-Sophia Pradelle, kl.5a II miejsce-Maja Poziemska ,kl.5a wyróżnienie-Jerzy Kalęba, kl.4a klasy 7-8    I miejsce-Julia Jawor, kl.8b wyróżnienie- Jan Olszewski, kl.7c
Szczególne podziękowania za wyjątkowe wrażenia artystyczne kierujemy do: Pani Katarzyny Kowalskiej -Kani (gitara,śpiew). Mai Kani ( flet) i solistki- Martyny Juszczak,które wykonały piosenkę Marka Grechuty "Dni,których nie znamy".A w czasie przerw trwało głosowanie na najpiękniejszy wiersz  z wątkami krakowskimi. Na wielu drzwiach pojawiły się wiersze i informacje o miejscach,o których można w nich przeczytać. Dziękujemy uczniom klasy 7c za przygotowanie tej prezentacji,przeprowadzenie głosowania i ogłaszamy, że: najładniejszym wierszem o Krakowie został.... utwór K.I.Gałczyńskiego   "Zaczarowana dorożka", a nagrodę dodatkową wylosował  Michał Gołaś z kl.5c.
Gratulujemy,zapraszamy do zabawy za rok i zachęcamy do czytania poezji! Nagrody już wkrótce :) 

 


 

 

Na przełomie października i listopada w Centrum Kultury Podgórze odbył się XXVI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli
w nim bardzo dobre wyniki:

- w Teście Wiedzy Wojciech Strzeszyński, uczeń klasy 7C, zajął II miejsce, a Magdalena Dworak, uczennica klasy 8B, zajęła IV miejsce,
- w Konkursie Recytatorskim Julia Jawor z klasy 8B i Agnieszka Ziewiec z klasy 8C otrzymały wyróżnienia,
- w  Konkursie Plastycznym Zyta Tarczyńska, uczennica klasy 6C, zajęła III, a Ewa Gustab, uczennica klasy 8B, IV miejsce.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!HURA! Nasi uczniowie w gronie finalistów!
A na rozgrywki finałowe z algorytmiki zaproszona cała grupą!!

GRATULACJE!!? Kuba Wójtowicz, Michał Zybura!


POMÓŻ URATOWAĆ ALEXA!

Mały Alex przyszedł na świat w Poznaniu pod koniec czerwca 2019r. Przez pierwsze tygodnie nic nie wskazywało, że maluch będzie walczył o życie. Gdy skończył miesiąc, robił się coraz słabszy - nie ruszał nóżkami i rączkami. Szybko zdiagnozowano problem i wydano wyrok - rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Ratunkiem na całkowite wyleczenie Alexa jest terapia genowa prowadzona w USA. To najdroższy lek na świecie - kosztuje 2,5 mln dolarów i może być zastosowana tylko do 2 roku życia. To kwota, dzięki której Alex będzie samodzielnie siedział, biegał i funkcjonował jak każde zdrowe dziecko. Portal siepomaga.pl zorganizował największą w historii fundacji zbiórkę. Można się włączyć bezpośrednio wpłacając dowolną kwotę przez https://www.siepomaga.pl/alex   lub biorąc udział w kweście Szkolnego Koła Caritas.

 


 mLegitymacja w naszej szkole :)

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. Więcej informacji na naszej stronie w dziale mLegitymacja - TUTAJ >


 

 

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu uczniów klasy 4A i 4B Szkoły Podstawowej nr 33, którzy, uczestnicząc w Międzynarodowym Dniu Baśni i Bajek, wcielili się w postacie mniej lub bardziej znanych bohaterów!

 


 
Nasza Szkoła bierze udział w konkursie EMPIKu
"1000 powodów by czytać"

Od Was zależy, czy uda nam się zwyciężyć!
Głosujcie i zachęcajcie do głosowania Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych!
RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ!

 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Życzenia od Rady Rodziców...

Pełny tekst tutaj >>>

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,
Polskie Święto Edukacji Narodowej nieprzypadkowo obchodzimy w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, instytucji, która niemal 250 lat temu opracowała projekt „rozporządzenia i wydoskonalenia edukacji obywatelskiej”. Jego autorzy kierowali się założeniami, które nie tracą na aktualności: poszukiwali równowagi między kształceniem teoretycznym i praktycznym, łączyli pojęcie patriotyzmu z pojęciem obywatelstwa, rozumieli wagę edukacji na każdym poziomie, od elementarnego po uniwersyteckie oraz specyfikę trudnego fachu nauczyciela, projektując system kształcenia przyszłych nauczycieli, którzy mieli uczyć i wychowywać ludzi prawych i dobrych obywateli.

 


Uwaga w zakładce UCZEŃ dostępny jest harmonogram konkursów przedmiotowych  dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego 
w roku szkolnym 2019/2020 TUTAJ >>>


Po wakacjach wracamy do "Aktywnej Przerwy", w trakcie której uczniowie będą mogli poćwiczyć
(rzuty do kosza, odbicia, żonglerka, skakanka, badminton, ringo itd.) na sali gimnastycznej.

?‍♀️⛹️‍♂️?‍♂️?‍♂️?‍♂️
Aktywne przerwy odbywać się będą:

poniedziałek 9:55-10:05 dla dziewcząt i chłopców z klas V
wtorek 9:55-10:05 dla dziewcząt i chłopców z klas IV...  Zobacz więcej >

 

Europejski Tydzień Kodowania - Zapraszamy do nauki i zabawy - Sprawdź TUTAJ >>>


Mamy wyniki etapu szkolnego VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!
Miło nam poinformować, że Komisja Wojewódzka  zakwalifikowała do finału dwie uczennice naszej szkoły, które uzyskały ponad 90% : Zofię Ogonowską ( kl.6c) i Zofię Tokarz ( kl.8c) Szkolnym mistrzyniom ortografii  serdecznie gratulujemy  i będziemy trzymać kciuki! Eliminacje wojewódzkie odbędą się 28 października w Krakowie przy ulicy Basztowej 8 w salach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu Pani Beata Ciesielka-Piątek.
Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły napisali Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Etap szkolny odbył się 1 października o godz.13.00. W tym roku udział wzięło 40 osób, które podobnie jak uczniowie z sześciu innych województw, zmagały  się z pułapkami ortograficznymi, poznając przy okazji często mało znane karty historii. Uczniowie klas młodszych napisali tekst pt. „Wierzyli, że ujrzą swój dom”, a uczniowie klas siódmych i ósmych - „Z kuchni na mównicę”. Z pełnymi tekstami oraz zasadami oceniania można się zapoznać na stronie organizatora: www.stowarzyszeniepolonistow.pl


 

 

 


Ślubowanie 2019r.
Serdecznie zapraszamy na relację fotograficzną ze ŚLUBOWANIA klas, które odbyło się 30 września w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. WIĘCEJ TUTAJ
> 


Spacer po Krowodrzy 5 października 2019 rok Drodzy Miłośnicy Historii Krakowa i Krowodrzy,

Już 5 października 2019 odbędzie się kolejny Spacer po Krowodrzy.
Współczesna dzielnica Krowodrza jest tworem polityczno-administracyjnym łączącym dawne podkrakowskie wsie: Krowodrzę, Łobzów, Nowa Wieś i Czarną Wieś. Spacer pozwoli nam odbyć krótka podróż i poznać miejsca, a wraz z nimi postacie oraz wydarzenia składające się na bogata historie lokalna, która liczy już ponad 700 lat. Zapraszam zatem na wędrówkę wokół m.in. Dworca Towarowego przy ul. Kamiennej, Magazynu Syndykatu Rolniczego, Fabryki Farb i Przyborów Malarskich „Iskra i Karmański”, oraz Domu Oficerów i Podoficerów.
Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych.
Przemysław Łukasik Pomysłodawca i koordynator projektu Spacerów po Krowodrzy Rada Dzielnicy V Krowodrza

 

 


 

 

❗️❗️Ranking krakowskich szkół podstawowych 2019, który powstał w oparciu o wyniki pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole.
Nasza szkoła na 9. m. w Krakowie i na 1?? jako szkoła publiczna❗️
Warto dodać, ze egzamin pisało blisko 250 uczniów!
GRATULACJE!!!  Więcej TUTAJ >>>


 

 

 

W poniedziałek 9 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się Czytanie Narodowe. Gościliśmy aktora teatru Bagatela - Pana Piotra Urbaniaka. Uczniowie wysłuchali fragmentów noweli pt. Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Katarynki Bolesława Prusa. Serdecznie dziękujemy !!!


 

 

Zapraszamy na zebrania klasowe, które zaplanowano na 9 września 2019r (poniedziałek).
Harmonogram zebrań znajduje się TUTAJ >
Zapraszamy …


Szanowni Państwo.
Przedstawiamy ofertę ubezpieczenia na kolejny rok szkolny wraz z pakietem ubezpieczeń dodatkowych zapewniających kompleksową ochronę ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczeń osobowych uczniów i personelu. Prosimy o zapoznanie się z ofertą, szczegółowe informację w załącznikach.

INFORMACJE FIRMY AVIVA OFERTA -tutaj> 

Link do FORMULARZA elektronicznego - dołączenie dziecka do ubezpieczenia - tutaj>

Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym - tutaj>


INFORMACJE FIRMY ERGO HESTIA  OFERTA-tutaj> INFORMACJE-tutaj >

Numeru konta Ergo Hestia.  52 2490 0005 0000 4000 8654 4833
(Każda wpłata powinna być opisana: imię i nazwisko dziecka, klasa -składka 40 zł)


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 19.06.2019r. odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego – pożegnanie ostatnich absolwentów Gimnazjum nr 16
w Krakowie oraz pierwszych od dwudziestu lat absolwentów Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie.
Po przemówieniach Pani Dyrektor Iwony Kapołki, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów klas trzecich gimnazjum, ósmych i siódmych szkoły podstawowej najlepszym z najlepszych zostały wręczone Złote Księgi i Medale Sapere Aude. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Kasi Kowalskiej Kani, Pani Doroty Szydło, Pani Beaty Ciesielki-Piątek oraz Pani Beaty Świątek. Z wielkim wzruszeniem po raz ostatni byliśmy świadkami wyprowadzenia z sali kina Kijów Sztandaru Gimnazjum nr 16.

Zapraszamy na relację fotograficzną >>>


 

 

 

Dzisiejszy dzień był szczególnym wydarzeniem dla klasy 8c (informatycznej), która uczestniczyła w zwiedzaniu ACK Cyfronet AGH. Oprowadził nas Z-ca Dyrektora ds. Infrastruktury Informatycznej mgr inż. Karol Krawentek, który naszych uczniów wprowadził w wielki świat informatyki prezentując między innymi najpotężniejszy superkomputer w historii Polski – Prometheus. Ten superkomputer, zbudowany przez firmę Hewlett-Packard, jest jedną z największych instalacji tego typu na świecie. Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję – Tomasz Bolek.


 

21 marca miała miejsce 28 edycja Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" 2019 Teraz nadeszły wyniki. Wynik BARDZO DOBRY uzyskali:
Ksawery Radziwiłowicz z klasy 8D i Bartłomiej Krokos z klasy 8C.
30 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia.Serdecznie gratulujemy.

 


MIKOŁAJ MIERZWA zakwalifikowany
na 4 pozycji w Polsce !!!


 

 

 

 

 

W sobotę 1 czerwca 2019 odbędzie się wędrówka po znanych i nieznanych miejscach Dzielnicy V. Przewodnikami i ekspertami oprowadzającymi po Krowodrzy będą m.in. architekci z Politechniki Krakowskiej, pracownicy Muzeum Fotografii, historycy z Muzeum Pomorska, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Krakowa oraz członkowie Stowarzyszenia Rawelin. Uczestnicy spaceru otrzymają wydany specjalnie na tę okazję bezpłatny przewodnik. Początek spaceru: godzina 10.00
Miejsce spotkania: Pałac Królewski w Łobzowie, przy ul. Podchorążych1 (obecnie Wydziały Architektury oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej).
Rada Dzielnicy V Krowodrza

 


Serdecznie zapraszamy na film z DNIA OTWARTEGO 2019r.

Dostępny na naszym szkolnym kanale YouTube.


MOCNI BEZ PRZEMOCY

Rada Dzielnicy V Kraków - Krowodrza oraz Szkoła SP 33/Gim 16 w ramach projektu "MOCNI BEZ PRZEMOCY" organizuje konkursy: literacki, plastyczny i fotograficzny. Regulaminy konkursów dostępne na stronie szkoły oraz w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole został podsumowany wielkim quizem z wiedzy o „cyfrowym bezpieczeństwie”.
Z wielką przyjemnością informujemy, że zwycięzcami w tym roku zostali:

1 miejsce - Mikołaj Mierzwa
2 miejsce - Antoni Przebinda
3 miejsce - Dominik Wójcik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy również KCE ECDL za przekazanie nagród dla naszych uczniów.
Więcej zdjęć na naszym FB TUTAJ >

 


 

MOCNI BEZ PRZEMOCY

WARSZTATY I KONCERT
07 -11 stycznia 2019

Przeżyjmy jeszcze raz atmosferę
tamtych chwil!


Zapraszamy do galerii zdjęć - TUTAJ >

 


W etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania
wzięło udział 35 uczestników spośród których jury wybrało :

W kategorii klas I-II
Hanna Grzybowska -kl.1 - I miejsce, Marek Mączka - kl.1- II miejsce, Izabela Kołkowska - kl.1 III miejsce
W kategorii klas III -IV
Maja Poziemska - kl.4a -I miejsce,
Elena Wolanin - kl.4b - II miejsce, Sophia Pradelle - kl.4a - III miejsce
W kategorii klas V- VI
Emilia Kołkowska - kl.6a - I miejsce, Aleksandra Sidzina - kl.6a II miejsce, Antoni Przebinda - kl.6a III miejsce
W kategorii klas VII -VIII
Julia Dyrcz - kl. 8a -I miejsce, Stanisław Lizoń - kl.8e - II miejsce, Ksawery Radziwiłowicz - kl.8d - III miejsce, Wiktor Wolanin - kl. 7b - III miejsce
w kategorii klas gimnazjum - Michał Ziółkowski - 3e - I miejsce.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczestnikom konkursu.
Do międzyszkolnego etapu zakwalifikowały się uczniowie, którzy zajęli I miejsca w poszczególnych kategoriach.
Kolejny etap odbędzie się 6 marca 2019 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.


 

Nasza szkółka narciarska ćwiczy i pracuje!!❄️❄️❄️☃️☃️?

Zapraszamy na film - TUTAJ >

oraz na nasz FB szkolny  i BLOG >

 


Kiermasz Świąteczny!

Pragnę przekazać gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, szanownym Gościom, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2018r. Impreza ta będąca tradycją naszej szkoły łączy całą społeczność w pomocy najbardziej potrzebującym. W tym roku dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie m.in. na rzecz Domu Chleba, Fundacji na rzecz Hospicjum św. Łazarza oraz na dofinansowania dla naszych uczniów. Z wielką przyjemnością informuję, iż uzbieraliśmy kwotę 4913zł, sama kawiarenka zarobiła 1230zł. Pierwsze miejsce w tym roku zdobyła klasa
5B z wynikiem 654,40zł – nagroda dla Was to dzień bez pytania!
Zapraszamy na film TUTAJ> i nasz BLOG TUTAJ>
Jeszcze raz gorąco dziękuję - Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.


Sukces naszych humanistów ( mitologiczny? a może...mityczny?)

 dwunastu uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych  w XXV Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze
w konkursach: wiedzy, recytatorskim i plastycznym. 10 grudnia wzięli oni udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, a laureaci  II  miejsca w konkursie recytatorskim "Proza i poezja antyku" zaprezentowali swoje  interpretacje tekstów poetyckich.
Nagrodzeni zostali: Antoni Mendrok (5A), Jakub Wójtowicz( 5B),Alicja Czernichowska- Stanek(7B), Julia Jawor (7B- II miejsce w konkursie recytatorskim),Karolina Kurnik (7B), Klaudia Domagalska( 8A),Kamila Hajdas( 8A), Igor Krzemiński (8B), Kacper Proniewski (8 B- III miejsce w konkursie wiedzy),Urszula Kalęba (8E-IV miejsce w konkursie wiedzy), Stanisław Lizoń ( 8E- II miejsce w konkursie recytatorskim), Szymin Natorski (8E).
Serdecznie gratulujemy! WIĘCEJ NA NASZYM BLOGU >

Jeśli hiszpański - to tylko u nas! Gratulacje!
Gratulujemy naszym uczniom i pp. Anecie Lepuckiej, Sylwii Szopie? tak licznej ekipy w etapie rejonowym.
18 naszych uczniów na 27, którzy weszli do tego etapu!
Lista zakwalifikowanych uczniów:
1. Monika Adamczyk 3G
2. Magdalena Błyskosz 3E
3. Maciej Cebo 3G
4. Katarzyna Ciepiela 3G
5. Sara Gałan 3G
6. Maria Gonet 3E
7. Oliwia Kinzhuber 3G  8. Julia Leśniak 3G
9. Filip Litwa 3B  10. Sonia Męczyńska 3G
11. Julia Michalska 3G (najwyższy wynik w województwie!)‼️
12. Julia Pac 3A 13. Ignacy Peczkis 3B 14. Eva Perżyło 3A 15. Paweł Piątkowski 3G 16. Beata Serwatka 3G
17. Sylwia Szajowska 3G 18. Tymoteusz Szwech 3B
WIĘCEJ NA NASZYM BLOGU - TUTAJ>

Podziel się Groszem!
W dniach od 26.11.18 do 02.01.19 w naszej szkole trwa akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza. Jej organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a zebrana kwota wspomaga małe domy dziecka oraz rodziny zastępcze.
Szkolna Rada Uczniowska wraz ze świetlicą zachęca wszystkie klasy do włączenia się do tego dzieła pomocy!


 „Każdy serca dar wielką wartość ma
Jest jak promień słońca gdy, pogoda ciągle zła.
Każdy serca dar wielką wartość ma
Bo nadzieję niesie tam, gdzie ludzka płynie łza.”
Golec uOrkiestra

 

PRZYŁĄCZ SIĘ DO TWORZENIA PACZKI DLA PANI MAGDALENY "OPIS rodziny - TUTAJ>"– wspólnie możemy sprawić, aby w te Święta na Jej twarzy zagościł uśmiech.
ROZPOCZYNAMY – FINAŁ JUŻ 9 GRUDNIA.I miejsce
Gutek Gąsiorek i Piotrek Belowski
III miejsce - Zuzia Binek
wyróżnienie - Julia Szeląg, Lena Sordyl
Więcej można poczytać na naszym blogu TUTAJ >


 

 

W poniedziałek grupa reprezentantów klasy 4b wzięła udział w Turnieju Gier Matematycznych. Zmierzyli się oni w konkurencji
z uczniami szkoły Da Vinci. Gratulujemy uczennicy Jagodzie Kani, której udało się uzyskać 4 miejsce.
Zapraszamy na film z warsztatów >

 

 


 

 

16 listopada  2018 roku  odbyła się  gala podsumowania VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami Dyktanda jest  Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”, a patronat  honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Małopolskiego i Małopolski Kurator Oświaty.
W gali wzięła udział laureatka - MARTA MUSKUS (uczennica klasy 8E), której serdecznie gratulujemy sukcesu!  Była piąta wśród 4 506 uczniów
z 335 szkół Małopolski!

 

 


100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 13 listopada 2018 roku uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając swoje życie. Obchody Święta Niepodległości wyrażają nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów. Uczniowie klasy 3a pod kierunkiem p. W. Cymbor i p. K. Kowalskiej- Kani przygotowali uroczysty apel. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni patriotyczne. Pani wicedyrektor Małgorzata Kruk zapoznała uczniów z fragmentem Kroniki Szkoły z dnia 31 października 1918 roku.
Na koniec wszyscy uczestnicy apelu przyłączyli się do wspólnego śpiewania pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności.
Zapraszamy do galerii zdjęć po wspomnienia z uroczystości - TUTAJ>

W środę 14.11.2018 r. gościliśmy w naszej szkole żołnierza niezłomnego - majora Stanisława Szuro-historyka, więźnia obozów hitlerowskich i komunistycznych. Nasz Gość przybył w towarzystwie syna - pana Jana Szuro - autora książki  "I tak będę żył", która jest zapisem rozmów obu panów. W spotkaniu wzięli uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych, dla których była to wyjątkowa lekcja historii. Po spotkaniu goście przekazali do szkolnej biblioteki egzemplarz książki
z dedykacją i podpisami.
Rozstrzygniecie konkursu plastycznego
W ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości  w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na plakat o tematyce nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.  Dla uczniów klas  1-5 ustalono format A4, uczniowie klas starszych wykonali prace w formacie A3, stosując  różnorodne techniki plastyczne, m.in. rysunek, malarstwo, collage czy grafika komputerowa. Na konkurs wpłynęło około 200 prac. Jury konkursu postanowiło wyróżnić prace następujących uczniów:
Szkoła Podstawowa: Hania Grzybowska i Izabela Kołkowska (1a), Martyna Downar (4a), Mateusz Dąbrowski (5a), Emilia Podgajny i Natalia Parzych (7A), Agnieszka Ziewiec (7c)
Gimnazjum: Marlena Pec i Zuzanna Grodecka (3c), Mikołaj Michalewicz i Maja Kędzierska ( 3e), Maria Garnek (3a), Weronika Wydmańska (3d), Weronika Wyrobek (3g).
Prace wyżej wymienionych uczniów można było podziwiać w czasie akademii. Zapraszamy też do galerii-  a wyróżnionym gratulujemy!
Zapraszamy również do galerii fotograficznej KONKURS PLASTYCZNY - TUTAJ >
Klasy I również zapraszają do swojej galerii foto - TUTAJ >
Klasy I zapraszają na film z występu artystycznego - TUTAJ >


Mistrzostwa Krakowa Szkół Podstawowych w szachach 2018.
Byliśmy jedną z najmłodszych drużyn. W bardzo wyczerpujących zawodach trwających ponad 6 godzin nasi dzielni zawodnicy wywalczyli:
Dziewczęta-20 miejsce, Chłopcy-16 miejsce
Indywidualnie zanotowaliśmy:
Karolina Opolska-1 wygrana, Lena Sordyl-3 wygrane, Julia Szeląg-3 wygrane, Maksymilian Grzybowski-2 zwycięstwa, Jan Zieleniewski-4 zwycięstwa, Stanisław Zieleniewski-4 zwycięstwa, Mikołaj Szeląg-2 zwycięstwa
Za rok powalczymy o jeszcze wyższe miejsca. Byliśmy prawdopodobnie najmłodszą drużyną w całej stawce. Nasi zawodnicy to uczniowie z klas V, IV oraz I  podczas, gdy w szeregach innych szkół występowali głównie zawodnicy klas szóstych. Serdecznie gratulujemy !!!
Opiekunem grupy był Pan Leszek Sawicki.
Zapraszamy na relacje fotograficzną TUTAJ >


Nasza szkoła przystąpiła do IX edycji Małopolskiego  Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych szkół i społeczności lokalnych,  w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W ramach konkursu w naszej szkole realizowanych było wiele przedsięwzięć, w których wzięli udział nie tylko uczniowie wraz z nauczycielami, ale i rodzice.
ZAPRASZAMY RELACJĘ FILMOWĄ - TUTAJ >
1. Uczniowie spotkali się w klasach ze Strażnikiem Miejskim i rozmawiali  na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.
2. W szkole zorganizowano akcję „Dzień odblaskowy”.
3. W klasach na różnych zajęciach poruszano temat bezpieczeństwa.
4. Pierwszaki zorganizowały happening „Bądź widoczny – noś odblaski” – przeszły w korowodzie ulicami Krakowa śpiewając piosenki i skandując hasła nawołujące do noszenia odblasków W szkole  zorganizowano quiz wiedzy w ramach konkursu BRD.
5. Pierwszoklasiści wyszli na skrzyżowanie, aby w praktyce sprawdzać swoje wiadomości o ruchu drogowym.
6. Przygotowując uczniów do radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, zorganizowano alarm przeciwpożarowy.
7. Z nieocenioną pomocą rodziców wyposażono uczniów klas pierwszych i czwartych w kamizelki odblaskowe.
8. Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny na znaczek odblaskowy.
9. Odbyła się także odblaskowa dyskoteka, na której wyposażano uczniów w elementy odblaskowe.
10. W szkole zorganizowano konkurs plastyczny „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.
11. Klasy na wycieczkach pamiętały o elementach odblaskowych.
12. Chcąc dotrzeć z akcją również poza granice naszego kraju, uczniowie klasy 8a nakręcili filmik promujący odblaski po angielsku.
13. Pierwszaki, dzięki uprzejmości jednego z rodziców, udały się na spotkanie ze studentami AGH –gdzie prezentowały scenki, piosenki, przypominające zasady bezpieczeństwa, wręczyły też studentom symboliczne odblaski.
14. Do naszej szkoły zawitały przedszkolaki, które przez pierwszaków były zachęcane prezentowanym programem artystycznym do noszenia odblasków. Otrzymały także od pierwszaków zrobione znaczki odblaskowe i dyplomy.
15. W klasach wykonano gazetki ścienne i wiele promujących odblaski plakatów.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.
Dnia 18 października 2018 r. odbyło się pasowanie na ucznia dzieci z klasy 1a oraz ślubowanie uczniów klas: 1a, 4a, 4b, 6a, 7b oraz 7c. Uroczystość miała miejsce w auli Uniwersytetu Pedagogicznego. Wszyscy zebrani w sali ze wzruszeniem przyglądali się dawno nieoglądanej ceremonii pasowania na ucznia, która wróciła wraz z przekształceniem gimnazjum w szkołę
podstawową.
Naszym nowym uczniom życzymy wielu sukcesów.
Zapraszamy na RELACJĘ FOTOGRAFICZNĄ - TUTAJ >

 


CodeWeek 2018r. Zapraszamy na film z podsumowania naszej aktywności. W tym roku zatańczyły ROBODANCE klasy 1-3 i starsze oraz braliśmy udział w grze terenowej z zakodowanymi zagadkami. Zapraszamy na film!

 


 

Uczniowie klasy DSD przez 8 dni gościli kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec Gymnasium am Oelberg www.gymnasium-am-oelberg.de,
z którymi poznali się w ubiegłym roku szkolnym w maju. Wspólnie zwiedzali Kraków, jeździli na wycieczki, brali udział w warsztatach i dobrze się bawili. Koledzy z Niemiec podczas wspólnych gier próbowali swoich sił z językiem polskim, a uczennice klasy 8d Zofia Data, Natalia Henzel, Sylwia Niedziółka
i Alicja Nitoń zaprezentowały po niemiecku najważniejsze zabytki Kazimierza. Brawo za odwagę!
Podziękowania dla naszych nauczycieli P. Mleczko, P. Paul oraz P. Lepuckiej! Kolejna wymiana już w maju.

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTOGRAFICZNEJ - TUTAJ >


 9 października 2018r o godz. 13.00 wraz z kolegami z 1600 szkół z sześciu województw nasi uczniowie napisali  Małopolskie Dyktando Niepodległościowe ”Po polsku o historii”. W tym wyjątkowym projekcie uczestniczymy już po raz szósty, ale pierwszy raz  dołączyli do nas młodsi koledzy- uczniowie klasy szóstej i piątej. Wspólnie poznajemy historię Niepodległej i uczymy się niełatwej polskiej ortografii. W tym roku poznaliśmy portret wielkiego muzyka, który  „wygrał Polskę na fortepianie” ( dyktando dla klas IV-VI) i historię Święta Niepodległości, „ które nie od razu  było obchodzone 11 listopada”(dyktando dla klas VII- VIII i III gimnazjum). Ostatecznie dyktando napisało 75 osób.
Przypominamy, że  ostateczna lista osób, które zostaną finalistami będzie znana 2 listopada. Będzie się można z nią zapoznać na stronie organizatora: stowarzyszeniepolonistow.pl. W sprawie dyktanda można się kontaktować ze szkolnym koordynatorem,
panią Beatą Ciesielką- Piątek.
 
Osoby, które uzyskały 75% i więcej punktów:
1. Marta Muskus 2. Julia Leśniak 3. Łucja Pić 4. Stanisław Szczawiński 5. Julia Dyrcz 6. Zuzanna Matura 7. Lena Sordyl
Gratulujemy szkolnym Mistrzom Ortografii!


Szwedzcy Koledzy gościli w domach naszych uczniów tylko przez  dni! A tyle się działo!
Szwecja czeka na ósmoklasistów w maju! Podziękowania dla naszych nauczycieli P.Kołdrasa P.Marczyka i P. Michniewskiej za te wspaniałe dni!
Języki to nasza specjalność - pomagają nam wymiany młodzieży. Ósmoklasiści goszczą kolegów ze szkoły Nytorpsskolan Rönninge Stockholm
I cóż, że ze Szwecji...

 

 

Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych,wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Czytanie Narodowe.
Tego roku zaprezentowano fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Mieliśmy przyjemność wysłuchać ich w interpretacji znanej krakowskiej aktorki teatru Bagatela - Pani Magdaleny Walach.
Cieszymy się, że tą uroczystością możemy uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

 
 

 

Spacer po Krowodrzy 6 października 2018 godz. 10.00
Miejsce spotkania: Pętla Tramwajowa Dworzec Towarowy

Drodzy Miłośnicy Historii Krakowa i Krowodrzy,

Rada Dzielnicy V Krowodrza jest pomysłodawca
i fundatorem drugiego już przewodnika, którego trasa pójdziemy już 30 września.
Współczesna dzielnica Krowodrza jest
tworem polityczno-administracyjnym łączącym
dawne podkrakowskie wsie: Krowodrze, Łobzów,
Nowa Wieś i Czarna Wieś. Spacerownik pozwoli nam
odbyć krótka podróż i poznać miejsca, a wraz z nimi
postacie oraz wydarzenia składające się na bogata
historie lokalna, która liczy już ponad 700 lat.
Zapraszam zatem na wędrówkę wokół m.in. Dworca
Towarowego przy ul. Kamiennej, Magazynu
Syndykatu Rolniczego, Fabryki Farb i Przyborów
Malarskich „Iskra i Karwański”, oraz Domu
Oficerów i Podoficerów.
Dla wszystkich uczestników darmowy egzemplarz spacerownika.
Udanego spaceru!!!

Rada Dzielnicy V Krowodrza


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się tradycyjnie w Kinie Kijów.
Dla naszej społeczności to bardzo ważne wydarzenie, które podsumowuje pracę uczniów i nauczycieli na przestrzeni całego roku szkolnego. Jak zwykle mogliśmy liczyć na obecność Przyjaciela szkoły- Pana Edwarda Tarczałowicza, zastępcy Przewodniczącego Rady Dzielnicy V i  przedstawicieli Rady Rodziców.  Po uroczystym przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi  wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor Iwony Kapołki, która  m.in. pogratulowała gimnazjalistom bardzo dobrego wyniku egzaminów (powyżej średniej w Małopolsce), a wszystkim  - świetnych wyników w nauce, o czym świadczy średnia ocen  4,6 całej szkoły. Gratulacjom nie było końca, gdyż nasi uczniowie mogą pochwalić się osiągnięciami w konkursach kuratoryjnych: przedmiotowych i tematycznych  lista TUTAJ oraz wielu innych. Ponadto warto odnotować, że 33 gimnazjalistów zdobyło wpis do Złotej Księgi, tym sukcesem może się pochwalić także 19 uczniów szkoły podstawowej  lista TUTAJ.
Na szczególną pochwałę zasługują jednak ci uczniowie, którzy zdobyli medal Sapere Aude lista TUTAJ najwyższe wyróżnienie naszej szkoły przyznawane przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele nauczycieli i rodziców. A są to : Mateusz Glixelli-Babulski 3B,  Maria Gubernat 3A i Bartosz Synowiec 3C. Gratulujemy!
Aż 43 uczniów zdobyło certyfikaty ECDL. Wręczono również nagrody w konkursach plastycznym, fotograficznym i literackim w  ramach projektu „Mocni bez przemocy” ( projekt organizowany we współpracy z Radą Dzielnicy V) oraz w  konkursie związanym z patronem szkoły pn.”Polska czasów panowania Stefana Batorego”.
W części artystycznej przygotowanej przez Panią Beatę Świątek mieliśmy okazję podziwiać różnorodne talenty naszych uczniów, odgadywać autorów zabawnych powiedzonek, oglądać zdjęcia i wspominać dobre chwile. Program spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Wszystkim wykonawcom
i oczywiście Autorce (a także wykonawczyni w jednej osobie) Pani Beacie Świątek- dziękujemy za dobrą zabawę.
Wszystkim Uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy udanych wakacji. Dziękujemy też za współpracę i wsparcie Rodzicom.

Zapraszamy na relację fotograficzną z tego wydarzenia  TUTAJ >   FILM - TUTAJ >


„Mocni Bez Przemocy” – PODSUMOWANIE

Wyniki Konkursu Literackiego „Mocni Bez Przemocy”
1)    miejsce     Olga Piotrowicz
2)    miejsce        Emilia Gugała
3)    miejsce        Konrad Kosiński

Wyniki Konkursu Plastycznego „Mocni Bez Przemocy”
1)    miejsce     Patrycja Pietroń
2)    miejsce        Zuzanna Grodecka
3)    miejsce        Weronika Wyrobek
wyróżnienia:    Marta Muskus
        Sylwia Szajowska
        Julia Leśniak
nagroda specjalna:    Mikołaj Traczyński

Wyniki Konkursu Fotograficznego „Mocni Bez Przemocy”
1)    miejsce     Mateusz Traczyński
2)    miejsce        Bartłomiej Ogrodnik
3)    miejsce        Sergiusz Wasiuta
wyróżnienie:    Agnieszka Ryłko

Serdecznie gratulujemy!
Rozdanie nagród i dyplomów podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w kinie „Kijów”


 12 czerwca w katedrze Informatyki AGH odbył się uroczysty finał konkursu programistycznego „Podróż w inny wymiar” organizowanego w ramach Małopolskiego Festiwalu Programowania. Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i niespodzianki, a na laureatów czekały atrakcyjne nagrody.
Był to także dzień wyzwań informatycznych – wszyscy mogli wziąć udział w serii fantastycznych warsztatów – były ozoboty i podróż przez układ słoneczny, były Edisony i walki robotów, były warsztaty CodeBook, był także druk 3D, pokaz Photona oraz niezwykłe gry matematyczne. Zapraszamy do galerii - zobacz więcej >Informujemy, że do finału konkursu "Polska czasów panowania Stefana Batorego" zakwalifikowali się przedstawiciele następujących klas: 2 A, 2 E, 7 A, 2 C. Finał rozpocznie się 13 czerwca 2018 r. (środa), o godz. 8:00. Organizatorzy

15.03.2018 odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego  Konkursu  KANGUR MATEMATYCZNY.
Teraz wyniki, a wkrótce nagrody!!!
Laureatem został Karol Armuła z klasy 6A
Wynik bardzo dobry uzyskali:
•  Maciej Morys z klasy 4A
•  Bartłomiej Krokos z klasy 7C
•  Ksawery Radziwiłowicz z klasy 7D
Wyróżnieni zostali:
2 uczniowie z klasy 4A, 4 uczniowie z klasy 6A, 2 uczniowie z klasy 7A, 2 uczniowie z klasy 7B, 2 uczniowie z klasy 7C, 2 uczniowie z klasy 7D, 4 uczniowie z klasy 7E, 3 uczniowie z klasy 2B, 2 uczniowie z klasy 2D, 1 uczeń z klasy 3B, 1 uczeń z klasy 3E

 

Drodzy Uczniowie, zakończyliśmy zbiórkę książek dla małych i dużych pacjentów szpitali w ramach akcji Zaczytani.
Łącznie zebraliśmy 367 książek, w tym 233 książki dla dzieci i 134 dla dorosłych.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Serdecznie dziękuję uczniom klasy 4 oraz Pani Katarzynie Kowalskiej. Dzięki wspólnemu działaniu możemy wiele osiągnąć.
Dziękuję. Z poważaniem Monika Idzi 
 
 
 
Uczennice Gimnazjum 16 uczestniczące w projekcie MOCNI BEZ PRZEMOCY serdecznie zapraszają na przedstawienie taneczne STUDIO TAM TAN, które odbędzie się 27 maja 2018 o godz. 19:30 w Teatrze Ludowym.
 
Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych nauczycieli.

Kapituła medalu 70-lecia polskiej informatyki – złożona z Członków Honorowych PTI oraz przedstawicieli Głównego Sądu Koleżeńskiego i Głównej Komisji Rewizyjnej – przyznała odznaczenia osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiej informatyki. Medal 70-lecia polskiej informatyki został przyznany Pani Beacie Chodackiej. Warto również wspomnieć, że zaszczytny tytuł egzaminatora roku został przyznany Panu Tomaszowi Bolkowi. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
Zapraszamy również do galerii fotograficznej z tego wydarzenia TUTAJ >  oraz na relację filmową - TUTAJ >

UWAGA KONKURS!  Drodzy uczniowie.
Przypominamy, że w środę 23 maja odbędzie się trzeci etap Konkursu Przyrodniczego TERRA 2018. Zapraszamy o godzinie 15.00 do sali 25.


21 maja (poniedziałek) o godz 16:00
zapraszamy przyszłorocznych czwartoklasistów (obecnie uczniów klas 3 SP) na warsztaty
„Człowiek Przyszłości – panujemy nad robotami”.

Podczas godzinnych warsztatów przygotowane zostaną zadania i ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów krok po kroku. W trakcie spotkania uczniowie pracować będą z różnymi zadaniami wykorzystującymi sterowanie robotem, tworzenie algorytmu, podróż w inny wymiar.
Zadania dla uczniów obejmować będą matematykę oraz język polski i angielski, te dziedziny są dla przyszłych programistów podstawą działania!
Więcej o Festiwalu >>>


Wszystkim uczniom i absolwentom, którzy brali udział w warsztatach WAM i koncercie "Mocni bez przemocy" serdecznie gratulujemy
i życzymy, byście dalej odkrywali swoje mocne strony i rozwijali swoje pasje!
Nie zapominajcie o zawartych przyjaźniach!
 

 KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - Zapraszamy na nasz kanał YouTube i FILM - Tutaj >  

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Janeczek z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz z klasy 3A  brali udział w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń" i obydwoje zajęli II miejsca, zostając laureatami! Gratulujemy bardzo serdecznie, zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział 3009 uczniów z całej Polski! Drzewo recenzji…

W dniu 23 kwietnia 2018 w Wypożyczali i Pracowni dla dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbyło się wyręczenie nagród w konkursie Drzewo recenzji.
Recenzje dwóch naszych uczniów z klas siódmych zostały  docenione przez komisję spośród 157 nadesłanych prac.  Kacper Proniewski z klasy 7b otrzymał nagrodę, a Emilka Guguła z klasy 7e –wyróżnienie. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii fotograficznej >


 

Z satysfakcją informujemy, że URSZULA KALĘBA uczennica klasy 7e została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2017/2018.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 


 

Tradycją stało się już, że co roku w naszej szkole zbieramy się na majowej uroczystości z okazji uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791, którą w tym roku przygotowała 2A pod opieką P. Wiesławy Cymbor. Ustawa Rządowa była pierwszą, śmiałą jak na owe czasy, próbą zreformowania ustroju Rzeczpospolitej szlacheckiej w duchu ideałów oświecenia. Powstała pod wpływem tych samych idei, które zrodziły Konstytucję Stanów Zjednoczonych
i francuską Deklaracją Praw Człowieka i Obywatela.  Konstytucja 3 Maja pozostała na zawsze symbolem możliwości odrodzenia i ostatniej próby wybicia się na niezależność polityczną. 
Zdjęcia z występu - TUTAJ >


 

Miło nam poinformować, że Krzysztof Słociński uczeń klasy 7A zdobył tytuł
laureata Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


MAŁGORZATA WŁOCH - 670/W

Małgorzata Włoch  wieloletni pedagog, nauczyciel i wychowawca, wicedyrektor Gimnazjum nr 16 w Krakowie.
Trzy lata temu rozpoczynając rok szkolny. Małgosia Włoch doznała poważnego wylewu, który uniemożliwił Jej dalsze normalne funkcjonowanie. Może porozumiewać się
z otoczeniem tylko za pomocą wzroku. Bardzo ogranicza to współdziałanie i rehabilitacje. Zakup cyberoka znacznie zmieni możliwości dalszego leczenia i codziennego życia Małgorzaty.
Podaruj 1 % z podatku dla Małgorzaty Włoch 670/W    
KRS 0000186434.
KONTO DAROWIZNY: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
W TYTULE:
670/W MAŁGORZATA WŁOCH


Drodzy Uczniowie!
W dniach 24.04 - 20.05.2018 nasza szkoła  przystępuje do akcji Zaczytani. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka książek dla małych i dużych pacjentów szpitali. Zbieramy książki: Dla dzieci, młodzieży i dorosłych (0-100 lat), w bardzo dobrym stanie, wydane po 2000 roku.
Zebrane książki trafią do bibliotek utworzonych w szpitalach. Książki można przynosić do biblioteki szkolnej i złożyć w specjalnie oznaczonym pudle.
W szkole nad akcją będzie czuwała klasa 4 pod opieką Pani Katarzyny Kowalskiej - Kani. Czwartoklasiści  będą także osobiście zachęcać swoich starszych kolegów do włączenia się do akcji,ogłaszając zbiórkę w poszczególnych klasach.
Więcej o ogólnopolskiej akcji na stronie TUTAJ >
Serdecznie zapraszam!  Z poważaniem Monika Idzi.


 

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie literacko-fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów (patronat honorowy -Urząd Miasta Krakowa) z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace inspirowane były słowami wiersza Marka Grechuty „Gdy mnie zapytasz, czym jest Ojczyzna-odpowiem..” . Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa 9 kwietnia br.
W czasie konferencji poświęconej edukacji obywatelskiej, której towarzyszyła wystawa prac laureatów.

W konkursie fotograficznym (kat. gimnazjum) I miejsce zdobyła JULIA MIAŚKIEWICZ (klasa 3b) za cykl zdjęć „Na końskim grzbiecie” ,a w konkursie literackim (kat. szkoła podstawowa) wyróżnienie otrzymała URSZULA KALĘBA (klasa 7e) za esej „Ojczyzna w wodzie zaklęta”. GRATULUJEMY!


Zapraszamy na drugi etap Konkursu Przyrodniczego TERRA 2018, który odbędzie się w środę 25 kwietnia o godzinie 15.00 w sali 25. Organizatorzy Konkursu Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły -  Zuzanna Janeczekj z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz z klasy 3A - zostało finalistami IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń". Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 21.04. w zamku w Baranowie Sandomierskim!W dniu 28 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta gala finałowa „Małopolskiego  Konkursu Pięknego Czytania”.
Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: w kategorii klas V- VII- Maja Lamparska z klasy 7a oraz w kategorii klas gimnazjalnych
Izabela Krzyszkowska z klasy 3e. Konkurencja była ogromna, ponieważ w etapie międzyszkolnym uczestniczyło aż 356 uczniów.
Naszym uczestniczkom udało się przejść  eliminacje z dużym sukcesem.

Serdecznie gratulujemy!   Więcej w naszej galerii FOTO - tutaj >

 


 


 

Z radością informujemy, że uczeń klasy 7A, Stanisław Szczawiński, zdobył wyróżnienie w IV Krakowskim Dyktandzie organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. Serdecznie gratulujemy! 

 


 

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej zabawy
(wiedza o ECDL)??
Sala 4️⃣ PIĄTEK na dużej przerwie ?O GODZ. 12:40
Tradycyjnie możecie swoją wiedzę na temat Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych sprawdzić w quizie https://join.quizizz.com wpisując kod: 351937?‼️?
Czekam na Was – przygotowałem drobne nagrody ;)???

 

 


 
Zapraszamy na relację fotograficzną z DNIA OTWARTEGO naszej szkoły. 

Więcej w naszej galerii zdjęć TUTAJ >   oraz na kanale filmowym TUTAJ


 W dniu 15.03 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Wzięli w nich udział uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej. Równocześnie rozgrywały się dwa turnieje, w których grano systemem „każdy z każdym”. Osobno rywalizowali uczniowie klasy 4, osobno klas 6 i 7.
Turniej klas 4 był bardzo zacięty. Mecze były bardzo wyrównane. Przed ostatnim pojedynkiem szansę na końcowy sukces miało jeszcze 3 zawodników. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył Antoni Mendrok.
Turniej klas 6 i 7 również był emocjonujący, ale od samego początku miał jednego faworyta, który bezproblemowo wygrały wszystkie rozgrywane przez siebie mecze. Bartłomiej Krokos był bezkonkurencyjny. Wszyscy uczestnicy włożyli w turniej dużo wysiłku. Pod koniec zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.
Ostateczne wyniki:

Klasy 4
1. miejsce Antoni Mendrok
2. miejsce Arkadiusz Sałaja
3. miejsce Kacper Suchenia
4. miejsce  Piotr Belowski
5. miejsce Kacper Kopyściański

 

Klasy 6 i 7
1. miejsce Bartłomiej Krokos
2. miejsce Maciej Klaja
3. miejsce Bartosz Mickowski
4. miejsce  Julia Żelawska
5. miejsce Oliwier Welner-Hardt

 

 Gratulacje dla wszystkich zawodników! Więcej zdjęć w galerii SPORT - TUTAJ>

Organizatorem turnieju był P. Leszek Sawicki.


 
Młodzież uczestnicząca w projekcie "Mocni bez przemocy" przygotowała w grudniu 2017 program na koncert charytatywny "Dla Artura". Zespoły taneczne w ramach studia TAM TAN pracują pod kierownictwem Jany Sedowej i Katarzyny Bodziony.

Gratulujemy pięknego występu i zapraszamy do galerii zdjęć! - tutaj>
 


 


Interesuje Cię Układ Słoneczny? Lubisz fizykę, geografię lub chemię? Podejmij wyzwanie jakie rzuca CI planeta Ziemia!!!
Do zdobycia nagrody rzeczowe oraz świetne oceny z przedmiotów przyrodniczych.
Więcej informacji TUTAJ >>>

 


UWAGA UCZNIOWIE WSZYSTKICH KLAS GIMNAZJALNYCH oraz KLASY 6 -tej i KLAS 7-mych
Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach "MOCNI BEZ PRZEMOCY"
Przypominam, że są 3 rodzaje konkursów,
            * Konkurs literacki
            * Konkurs fotograficzny
            * Konkurs plastyczny
Proszę o przeczytanie regulaminów konkursów i zwrócenie uwagi na terminy doręczenia prac. W razie pytań proszę o kontakt Marta Mordarska.W dn. 7 i 8 lutego br. w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Wzięli w nim udział uczniowie z większości klas. Celem spotkania było m.in. uświadamianie znaczenia języka jako elementu tożsamości narodowej, uwrażliwianie na piękno naszej mowy, poszerzanie i utrwalanie wiedzy oraz kształtowanie umiejętności humanistycznych.
Wszystkim klasom przydzielono zadania: wykonanie prac plastycznych  propagujących piękno języka  ojczystego (plakaty, memy); przygotowanie scenek prezentujących zagadnienia związane z językiem (klasy 7 – frazeologizmy, kl. II – prezentacje bohaterów wybranych lektur, kl. III –„I śmiech niekiedy może być nauką…”); tworzenie prac literackich. Uczniowie podjęli wyzwanie -  rywalizacja między klasami była zacięta, a poziom prezentacji wysoki. Serdecznie zapraszamy na relację fotograficzną - TUTAJ >

A oto werdykt jury – nagrodą  dla laureatów I miejsc jest dzień bez pytania :


Mamy nadzieję, ze udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę ze zdobywaniem umiejętności językowych i rozwijaniem zainteresowań. Z całą pewnością obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego znów pozwoliły zauważyć i docenić talenty, którymi mogą się pochwalić uczniowie naszej szkoły.
Wszystkim Uczestnikom i ich Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!  ORGANIZATORZY
 


Mamy zaszczyt zaprosić na
VI Memoriał Marii Kaczyńskiej  Rabka-Zdrój 2018.
Memoriał ma na celu upamiętnienie postaci śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach
1958-61 jako mieszkanka Rabki uczęszczała do szkoły średniej
Liceum im. Eugeniusza Romera.
Patronat nad Memoriałem objęli Pan Prezydent RP Andrzej Duda
i Pani Marta Kaczyńska.
Więcej informacji znajduje się tutaj >

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 22 stycznia 2018 w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Łącznie w przesłuchaniach wzięło udział 23 uczniów.
Było pięknie…
Komisja była pod wrażeniem przygotowania uczniów, interpretacji tekstów. Prawdziwa uczta dla ducha.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas 4:
I miejsce: Lena Sordyl (finalista)
II miejsce: Maksymilian Grzybowski
III miejsce : Antoni Guguła
W kategorii klas 7
I miejsce : Stanisław Lizoń- 7e(finalista)
II miejsce : Emilia Guguła - 7e(finalista)
III miejsce: Maja Brudkiewicz- 7e, Maja Lamparska – 7a, Wiktoria Szatkowska- 7a
W kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce: Izabela Krzyszkowska – 3e(finalista)
Uczestnicy konkursu, którzy zdobyli pierwsze miejsce, a także  pierwsze lub  drugie w przypadku klas 7 – stali się finalistami szkolnego konkursu i  będą brali udział w etapie międzyszkolnym.
W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania w dniu 7 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ul. Rajskiej będą nas reprezentować:
Lena Sordyl z klasy 4,
Stanisław Lizoń i Emilia Guguła z klasy 7 e
oraz Izabela Krzyszkowska z klasy 3e.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do naszej galerii zdjęć >

Z radością informujemy o wynikach uczniów naszej szkoły w Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.
1. Test Wiedzy (szkoła podstawowa):
- III miejsce- Marta Muskus,.7E,
- V miejsce-Julia Nogieć, 7E
- V miejsce-Paweł Wójtowicz,.7E, 
- wyróżnienie-Zofia Taranczewska, 7D, Ewa Skrabala, 7A.
Test Wiedzy (gimnazjum):
- wyróżnienia - Maria Gubernat, 3A ,Maja Jurczyńska, 3A, Szymon Kapczyński, 2A, Anna Klempka,3F, Mikołaj Rozmus, 3B, Maciej Hadam, 2A.
 
2. Konkurs Recytatorski (szkoła podstawowa):
- II miejsce-Stanisław Lizoń, 7E,
- wyróżnienie-Wiktoria Szatkowska,7A..
Konkurs  Recytatorski (gimnazjum):
- wyróżnienie - Maria Gubernat, 3A.
 
3.Konkurs Literacki (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Roksana Szczurek, 7C.
 
4.Konkurs Plastyczny (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Natalia Kruba, 7a.
Konkurs Plastyczny (gimnazjum):
- Natalia Babiuch, 3A.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W tym roku pomagamy Rodzinie absolwenta naszej Szkoły, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
Tomek mieszka razem z mamą, młodszym bratem oraz babcią. Sam poważnie choruje.
Zgłosiliśmy tę Rodzinę do akcji Szlachetna Paczka - niestety, wolontariusz do niej nie dotarł, więc w tym roku nie mogą liczyć na pomoc innych.
Ale my możemy pomóc. Pojedynczo nie zrobimy zbyt wiele, ale wspólnie jesteśmy w stanie sprawić, aby ta Rodzina miała radosne i spokojne Święta. Opis rodziny - TUTAJ >

W imieniu Fundacji DKMS zwracam się z wielką prośbą o wsparcie działań naszej Fundacji oraz lokalnej grupy inicjatywnej – rodziny i przyjaciół Roberta Szlęk, poprzez włączenie się Państwa w akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych dedykowanej nie tylko Panu Robertowi, ale wszystkim Pacjentom obecnym i przyszłym, którzy aby żyć, potrzebują przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.
Termin planowanego wydarzenia to 2 - 8 grudnia 2017 r., a wszystkie lokalizacje, w których odbędą się akcje są zamieszczone na stronie www.tatamaraka.pl oraz na stronie Portal Edukacyjny - TUTAJ>
 


Pragnę przekazać gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, szanownym Gościom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu i pracownikom  za pomoc w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2017. Impreza ta będąca tradycją naszego gimnazjum łączy całą społeczność szkolną w pomocy najbardziej potrzebującym. Tegoroczne środki zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdów szkolnych i obiadów dla uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.
Z wielką przyjemnością informuję, iż uzbieraliśmy kwotę 6764,59 zł.

Jeszcze raz gorąco dziękuję - Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.

Poniżej publikujemy wyniki, jakie uzyskały poszczególne klasy.
I miejsce – klasa 2D (wybrany dzień bez pytania)

KONKURS KOLĘD został rozstrzygnięty następującymi wynikami:
I miejsce - klasa 3A  (wybrany dzień bez pytania i kuferek słodkości)
II miejsce - klasa 4   (kuferek słodyczy)
III miejsce - klasa 7E (kuferek słodyczy)

Zdjęcia z kiermaszu można zobaczyć tutaj >


KOŚCIUSZKO - NACZELNIK W SUKMANIE
Pięćdziesięciu dwóch finalistów z całego województwa małopolskiego przybyło  dnia  6 grudnia 2017 r. do Wojewódzkiej Biblioteki  Publicznej w Krakowie , aby uczestniczyć w rundzie finałowej konkursu pt. „Kościuszko – Naczelnik w sukmanie”.
Spośród wszystkich odpowiadających (11 uczniów SP nr 33) wyłoniono dziesięć osób, które zdobyły największą liczbę punktów.
Aż czworo uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie finalistów:
1. Paweł Matlak – 3e – II miejsce
2. Magdalena Błyskosz - 2e - wyróżnienie
3. Kacper Krasucki - 2e - wyróżnienie
4. Jakub Krześniak - 2e – wyróżnienie
Galę finałową uświetnił swoją obecnością p. Robert Springwald , członek Zarządu Fundacji  im. T. Kościuszki, który wygłosił wykład pt. „Kościuszko, jakiego nie znacie”. Konkurs został zorganizowany w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą  śmierci Tadeusza Kościuszki.  Rok 2017 został  ustanowiony przez UNESCO i uchwalony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej - Rokiem Tadeusza Kościuszki .


Z przyjemnością informujemy o wręczeniu odznaczeń państwowych przyznawanych za  wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.
Uroczystość ta odbyła się 15 listopada 2017 w Kuratorium Oświaty w Krakowie
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona P. Dyrektor Iwona Kapołka.
P. Anna Kuźma i P. Urszula Drużbacka zostały odznaczone Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę. 
P. Tadeusz Stachel został uhonorowany Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Serdecznie Państwu gratulujemy. Czytaj więcej >

11 Listopada
Narodowe Święto Niepodległości

 

Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z udziałem Dyrekcji i uczniów naszej szkoły. Usłyszeliśmy wspaniałe wiersze i pieśni, które przypominają nam o tym wydarzeniu. Nad całością imprezy czuwał P. Tadeusz Stachel Dodatkową atrakcją była wystawa broni zaprezentowana przez Zakłady Mechaniczne z Tarnowa. Na relację fotograficzną zapraszamy TUTAJ >


Miło nam poinformować, że do finału  V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” zakwalifikowali się następujący uczniowie :
W kategorii szkół podstawowych: 

Stanisław Szczawiński, klasa 7a Urszula Kalęba, klasa 7e  Marta Muskus, klasa 7e
W kategorii gimnazjów: Zuzanna Matura, klasa 2g
Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczniowie SP 33 znaleźli się w elitarnym gronie laureatów V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” . Uroczysta gala odbyła się w gmachu Narodowego Banku Polskiego 17 listopada br. Gratulujemy uczniowi klasy 7a Stanisławowi Szczawińskiemu ( opiekun naukowy Pani Beata Świątek) oraz uczennicom klasy 7e Marcie Muskus i Uli Kalębie ( opiekun naukowy Pani Beata Ciesielka- Piątek). Zapraszamy do ortograficzno-historycznej  rywalizacji za rok.

W poniedziałek 23.10 odbył się w naszej szkole występ  30 -osobowego zespołu muzycznego Mini-Hosanna z Francji. Chórzyści, instrumentaliści i solowi wykonawcy , to młodzież w wieku 12-17 lat grająca na ksylofonach, gitarach i pianinie elektrycznym pod kierunkiem Pani Servane Teyssier. Bawili nas przy dźwiękach przebojów Edith Piaf, Joe Dassin, Louis Amstronga, Quinn i Abby.
Merci beaucoup les Parisiens !
Zapraszamy na FILM i do galerii zdjęć.

 

W dniu 17 października klasa 7 e wzięła udział w warsztatach „Rola książki i biblioteki na przestrzeni wieków” zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę w Krakowie. W trakcie zajęć uczniowie poznali historię książki oraz rodzaje dokumentów bibliotecznych .Młodzi uczestnicy zwiedzili także wybrane agendy biblioteki:m.in. wypożyczalnię muzyczną, wypożyczalnię i czytelnię zbiorów obcojęzycznych oraz czytelnię zbiorów o Krakowie i Małopolsce. Kolejne warsztaty już w listopadzie, tym razem będzie to gra literacka „Rejs z Conradem”. Zapraszamy do galerii foto >

 

 Europejski Tydzień Kodowania
zakończył się w naszej szkole wspólną zabawą podczas nauki tańca ”ROBODANCE” Dziękuję klasie 3E zwłaszcza Karolinie Tłustochowskiej za przygotowanie układu oraz klasie 3D, która również włączyła się w przygotowania.  Zapraszam na świeżo zmontowany FILM i jeszcze raz dziękuję za przybycie wszystkim ROBOTOM ;) 
Tomasz Bolek.

 

Dzień Edukacji Narodowej dla Grona Pedagogicznego naszej  szkoły był szczególnie ważny.

Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa otrzymali: Pani Dyrektor Iwona Kapołka, P. Iwona Dobranowska
oraz P. Michał Witek

Gratulacje otrzymała Pani Wicedyrektor Małgorzata Kruk , nagrodzona za wybitne osiągnięcia dydaktyczne
i wychowawcze nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich osiągnięć. Wszystkie nagrody są docenieniem, jakości pracy Naszej Szkoły. Warto wspomnieć również, iż spora grupa nauczycieli została w tym dniu nagrodzona przez Dyrektora Szkoły.

„Mimozami jesień się zaczyna” a w naszej szkole raczej piosenką poetycką i recytacją wierszy!
6 października br. już po raz trzeci odbyło się Jesienne Święto Poetów. W tym roku przybrało ono formę Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o rozszerzonej formule. W małej sali gimnastycznej wśród liści, kasztanów i zasuszonych róż spotkać można było uduchowione  młode osoby, które śpiewały w różnych konfiguracjach (solo, w małej grupie, całą klasą) przy wtórze instrumentów muzycznych  (klarnet, gitara, skrzypce) ulubione piosenki Marka Grechuty: „Świecie nasz” czy „Dni, których nie znamy”.  Recytowano teksty wyśpiewane przez krakowskiego Artystę: np. „Korowód”, „Nie dokazuj” i te mniej znane: „A więc to nie tak” czy „A gdyby był taki aparat”. Wysłuchaliśmy również wierszy Gałczyńskiego, Szymborskiej i Różewicza.
 O nagłośnienie i oświetlenie zadbał Antoni Markowski z klasy 2F a zdjęciami i filmem- Jan Grzesik z 7C.  Dekorację wykonali uczniowie  7E, szczególne podziękowania dla Julki Nogieć.
Wszystkie prezentacje zostały nagrodzone brawami a jury pod przewodnictwem Pani vicedyrektor Małgorzaty Kruk  postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii recytacja:
I miejsce- Stanisław Lizoń, kl.7E („A gdyby był taki aparat”)
II miejsce- Alicja Nicoń,kl.7D  („Rozmowa z kamieniem”)
III miejsce- Mateusz Radoń,7E  („Nie dokazuj”)
Julia Dyrcz, 7A („ Ocalony”)
NAGRODA: Nagroda poetycka zostanie uroczyście wręczona podczas Dnia języka Ojczystego.
Prosimy nauczycieli języka polskiego o nagrodzenie uczniów oceną celującą .
W kategorii piosenka poetycka:
I miejsce ex  aequo: 7A i 7E
Specjalne wyróżnienie dla  2A za wykonanie całą klasą utworu „Świecie nasz”
NAGRODA: Uczniowie tych klas maja prawo do zgłoszenia „klasowego np.”- do końca tygodnia należy uzgodnić jego termin z Panią vicedyrektor M. Kruk.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wrażliwości poetyckiej. Polecamy twórczość Marka Grechuty, bo „ważne są tylko te dni, których nie znamy…”! Relacje fotograficzna TUTAJ >
Relacja filmowa TUTAJ >


 

Ślubowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr. 33

Zapraszamy do naszej nowej galerii foto TUTAJ >

 


 

 

Dowiedz się więcej o Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie.


Małopolski Dzień Uczenia się ...

Zapraszamy przyszłych uczniów naszej szkoły na ciekawe warsztaty z okazji Małopolskiego Dnia Uczenia się. Warsztaty wymagają rejestracji: TUTAJ >

 


 

W imieniu całej Społeczności Szkolnej składamy Pani Iwonie Kapołce serdeczne gratulacje z okazji wygrania konkursu i nominacji na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie.
Cieszymy się, że przedstawiona koncepcja pracy szkoły zyskała uznanie komisji. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy pomyślności w sprawowaniu tej trudnej misji.   

 

 31 maja 2017 - pierwsze spotkanie przyszłych czwartoklasistów.

Akademia Kodera jest partnerem naszego programu, spotkanie w ramach Festiwalu Małopolska Koduje.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ >

Poniżej film z dzisiejszych warsztatów ;)Rekrutacja do klas 4, 6 i 7 prowadzona jest w dniach 8-19 maja 2017 roku.
  WIĘCEJ >
Podanie o przyjęcie dziecka do wybranej klasy prosimy składać w sekretariacie szkoły
od poniedziałku do środy w godz. 7:00 – 17:00, w czwartek i piątek od godz. 7:00 – 15:00.


Klasa  DSD z wiodącym językiem niemieckim to:


- 6 godzin tygodniowo j. niemieckiego
- bezpłatny egzamin na poziomie B1 wydany przez Ministerstwo Edukacji w Niemczech ZFA Bundesverwaltungsamt uznawany na całym świecie jako certyfikat z języka niemieckiego
- nowoczesne metody nauczania zapewniające uczniom wszechstronne poznania języka
- wymiany młodzieży przy współpracy Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca  Młodzieży do Bonn, do Berlina i Furstenau
- wycieczki krajoznawcze do Austrii i Niemiec


Klasa dwujęzyczna hiszpańska to:

- 5 godzin języka hiszpańskiego tygodniowo
- lekcje z native speakerem
- elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów hiszpańskojęzycznych
- patronat Consejería de Educación en Polonia
- wyjazdy do Hiszpanii ??
- kursy językowe w Hiszpanii zakończone uzyskaniem certyfikatu przy współpracy z Mester Spanish Courses (Salamanca)


Klasa 4 - algorytmiczna

z poszerzoną informatyka i matematyką. Autorski program zajęć „Człowiek przyszłości” ma na celu przede wszystkim rozwijanie kompetencji kluczowych matematycznych i informatycznych, ale też przygotowanie uczniów do podejmowania wyzwań i nieszablonowych działań.  Podczas 5 lat nauki uczniowie stopniowo zgłębiać będą różne języki programowania. Początkowo będą to zajęcia poza komputerem, z użyciem schematów, szablonów i pseudokodów, poprzez programowanie obiektowe aż do języka C++.  Drugim filarem innowacji, stanowiącym istotną część treści to rozwój umiejętności związanych
z korzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym korzystanie z pakietów biurowych.
Zajęcia z algorytmiki skorelowane z nauką matematyki, programowanie w wielu językach ?? a także przygotowanie do potwierdzenia kwalifikacji międzynarodowym certyfikatem ECDL. Klasa działa pod patronatem Małopolskiego Oddziału PTI oraz Mistrzów Kodowania.  Partnerami programu są Akademia Kodera działająca przy Małopolskiej Inicjatywie Cyfrowej Edukacji oraz Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk. Część zajęć z matematyki i informatyki będzie odbywała się poza szkołą, podczas pokazowych zajęć, wykładów i warsztatów organizowanych przez partnerów.


 

Świetlica - Nowo utworzona świetlica szkolna zaprasza uczniów klas czwartych na nieodpłatne zajęcia:
naukę języka hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego - przygotowujące do nauki w klasach dwujęzycznych:
muzyczne – chór szkolny, teatralne, nauka gry w szachy, capoire

Godziny pracy świetlicy zostaną dostosowane do planu lekcji klas czwartych.