Standardy ochrony małoletnich to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach.

Preambuła

Naczelną zasadą obowiązującą wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie jest podejmowanie działań dla dobra dziecka, z poszanowaniem jego praw i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik szkoły zobowiązany jest traktować dziecko z szacunkiem, dbać o jego prawidłowy rozwój oraz przestrzegać zasad i procedur zawartych w niniejszym dokumencie. Niedopuszczalne jest stosowanie przez pracowników szkoły przemocy wobec dziecka w jakiejkolwiek formie. Pracownik szkoły, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych szkoły oraz swoich kompetencji.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią obowiązującego dokumentu.