23 czerwca 2026. w Auditorium Maximum UJ Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2025/26. W pierwszej części odbyło się ślubowanie uczniów klas ósmych oraz przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Głos zabrali: pan dyrektor Michał Witek, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Kłeczek-Kacza oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Antoni Sulima Samujłło. Ósmoklasiści podziękowali swoim wychowawczyniom, wręczając symboliczną czerwoną różę, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych. Najlepsi z najlepszych, którzy zostali wpisani do Złotej Księgi Szkoły, odebrali dyplomy i zasłużone brawa. Następnie uhonorowano uczniów, którzy zdobyli certyfikaty ICDL. Wręczył je gość specjalny Pan dr inż. Tomasz Pełech-Pilichowski, prezes Małopolskiego Oddziału PTI. Na zakończenie doceniono osiągnięcia sportowe naszych uczniów.
Jesteśmy z Was dumni! Serdecznie gratulujemy Uczniom i Nauczycielom!
W drugiej części młodsi uczniowie żegnali starsze koleżanki i kolegów: śpiewali piosenki, składali życzenia ujęte w formę krótkich wywiadów. Również Ósmoklasiści udzielili wywiadów - dawali rady Siódmoklasistom i dzielili się najlepszymi wspomnieniami.
Następnie „Kabaret SP33”, czyli zjednoczone Siły Uczniów Klas Ósmych przedstawił program artystyczny pod tytułem „Debata niekoniecznie oksfordzka”, w którym debatowano nad przekorną i kontrowersyjną tezą: „Szkoła nie uczy niczego pożytecznego”. Przedstawiciele Propozycji i Opozycji ostro się spierali, ale wobec przemożnych argumentów Opozycji (minireportaże i inscenizacje filmowe) Propozycja musiała uznać swoją porażkę.
Na zakończenie programu obejrzeliśmy wspomnienia uczniów poszczególnych klas ósmych ujęte w pokaz wybranych zdjęć. Było dużo śmiechu, ale i niejedna łezka zakręciła się w oku…
W finale usłyszeliśmy piękną piosenkę Stanisława Sojki „Tolerancja”. Mamy nadzieję, że jej słowa
„(…) Życie nie tylko po to jest by brać
życie nie po to, by bezczynnie trwać
i aby żyć siebie samego trzeba dać”
staną się mottem dla naszych Absolwentów.
Powodzenia!
Galeria zdjęć.