Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami interdyscyplinarnego konkursu muzealnego „Słowem o sztuce”.  Ich prace literackie inspirowane obrazami z kolekcji Muzeum Krakowa zostały dostrzeżone zarówno przez jury, jak i przez studentów z Koła Naukowego Metodyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do finału dostało się sześcioro uczniów naszej szkoły: Franciszek Zych, Antonina Walczyk, Nawojka Nawrot, Agata Koprowska  i Izabella Kołkowska ( kat.klasy 4-6) oraz Ewa Stanaszek (kat.7-8).

7 czerwca br. w czasie uroczystej gali w Pałacu Krzysztofory  dyplomy i nagrody  otrzymali wszyscy finaliści.

Laureatkami konkursu w kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej zostały:

Nawojka Nawrot, Agata Koprowska ( kl.6a-opiekun Pani B.Ciesielka-Piątek) i Izabela Kołkowska (kl.6c-opiekun Pani M. Młodawska). Tym samym podium należało do uczennic SP33!

Ponadto Agata Koprowska została nagrodzona przez jury studenckie.

Uczniowie uczestniczyli w  bezpłatnych warsztatach muzealnych ( Muzeum Krakowa) oraz w warsztatach kreatywnego pisania( UJ).

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich literacko uzdolnionych uczniów za rok!