WAŻNE

Laboratoria Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ>

Szkoła podstawowa nr 33 w Krakowie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 150 000 zł.

Do dnia 31 grudnia 2021 r. wydano 95569,10 zł na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Drukarka 3D do Pracowni Druku 3D SkriLab rozszerzenie - 1 szt
2. Pracownia Druku 3D SkriLab rozszerzenie
- 1 szt
3. Zestaw edukacyjny Arduino - 10 szt
4. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 ST-8802 Atten - 1 szt
5. Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do wideoblogów - 1 szt
6. Statyw do aparatu i kamery - 1 szt
7. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini - 1 szt
8. Mikroport Saramonic Blink 500 B1 - 5 szt
9. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery - 1 szt
10. Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką - 1 szt
11. Konsola - mikser dźwięku 8-kanałowy Power Dynamics - 1 szt
12. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy
- 9 szt
13. ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 8 sztuk ClassVR Premium - 1 szt
14. ClassVR - licencja - 5-letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji - 1 szt
15. Laptop DELL Vostro i5 8GB 256SSD - 1 szt
16. BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem - 8 szt
17. Zestaw badawczy 4 - 1 szt
18. SONY SRS-XB33 - przenośny głośnik - 2 szt
19. Zestaw nagłaśniający Zestaw Port 8VHF-BT - 1 szt

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na zakup dodatkowego wyposażenia z katalogu programu Laboratoria Przyszłości do dnia 31 sierpnia 2022r. Ww. wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

Poniżej film z lekcji i zajęć realizowanych w naszej szkole: