Klasy 1.

Myślę logicznie, więc jestem ...

"Powiesz - zapomnę
Pokażesz - zapamiętam,
Przeżyję, doświadczę - zrozumiem" Konfucjusz

Uczniom tej klasy proponujemy - dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania, formułowania i rozwiązywania problemów.
Zajęcia lekcyjne prowadzone w formie dostosowanej do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci:

· rozwiązywanie zdań na macie edukacyjnej (np. odnajdywanie drogi z punktu do punktu)
· porządkowanie logiczne ciągów wydarzeń, (np. historyjki obrazkowe)
· układanie schematów działania, (np. instrukcje obsługi przedmiotów)
· poszukiwanie wielu rozwiązań dla postawionego problemu,
· tworzenie prostych programów,
· wykorzystanie gier planszowych i zabaw logicznych.

Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami umożliwiając korzystanie z bogatej oferty edukacyjnej.
Nauka odbywać się będzie na jedną zmianę.
Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy: od godziny 7:15 do 16:30, możliwość nauki języków obcych, gry na instrumentach muzycznych (bezpłatnie).
Obiady gotowane w stołówce szkolnej wydawane są pod opieką wychowawców.

Jak pracują pierwszaki można zobaczyć TUTAJ >

Klasy 4.

Klasa algorytmiczna "Człowiek przyszłości" z poszerzonym programem informatyki i matematyki . Podczas 5 lat nauki uczniowie stopniowo poznają różne języki programowania, początkowo z użyciem schematów, szablonów i pseudokodów, poprzez programowanie obiektowe aż do języka C++. Zajęcia

Klasy czwarte zapraszają na BLOG po więcej informacji >

Klasa ogólna z językiem angielskim i hiszpańskim.
Uczniom tej klasy proponujemy naukę języka angielskiego przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem angielskim lub naukę języka hiszpańskiego (jako drugiego języka obcego) przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.

Klasa ogólna z językiem niemieckim.
Uczniom tej klasy proponujemy oprócz nauki języka angielskiego, naukę języka niemieckiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. W klasie szóstej uczniowie mają możliwość przystąpienia do programu DSD (sześć godzin języka niemieckiego tygodniowo), w którym przygotowują się do zdania międzynarodowego egzaminu i uzyskania certyfikatu na poziomie B1. Uczniowie, którzy nie zdecydują się na program DSD, mogą kontynuować naukę języka niemieckiego w grupie dwugodzinnej.
Na lekcjach w klasie czwartej i piątej uczniowie poznają podstawy niemieckiego, uczą się słówek, czytają teksty, ale też tworzą dialogi, przygotowują krótkie prezentacje i śpiewają piosenki. Lekcje odbywają się w małych grupach. Zajęcia uatrakcyjniają wolontariusze z Niemiec oraz studenci, którzy realizują z uczniami ciekawe projekty.
Jak pracują czwartoklasiści można zobaczyć TUTAJ >

Klasa ogólna z językiem angielskim.

Jak pracują klasy piąte - można zobaczyć TUTAJ >

Klasa szósta DSD Wiodącym językiem obcym jest język niemiecki, realizowany w wymiarze sześciu godzin tygodniowo. Nauka kończy się bezpłatnym egzaminem kwalifikacji językowych, przeprowadzanym w naszej szkole, sprawdzanym i ocenianym w Niemczech, w wyniku którego uczniowie otrzymują międzynarodowy certyfikat Deutches Sprachdiplom na poziomie B1. Jest to wspólne przedsięwzięcie federacji i krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec. Uczniowie klas DSD mogą brać udział w wymianie młodzieży przy współpracy Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży) do Königswinter (niedaleko Bonn), w wycieczkach do krajów niemieckojęzycznych, w wyjazdach językowych (Sprachcamp) i warsztatach we współpracy z instytutami językowymi i różnymi podmiotami. W lekcjach uczestniczą wolontariusze z Niemiec.
Jak pracują uczniowie klas DSD można zobaczyć TUTAJ>

Klasa dwujęzyczna  - intensywna nauka języka obcego oparta na metodzie komunikacyjnej, która jest realizowana podczas 5 godzin tygodniowo (w tym 2 dwie godziny przedmiotów prowadzanych w języku obcym). W ramach tej klasy jest organizowana:

Uczniom tej grupy proponujemy intensywną naukę języka angielskiego opartą na  metodzie komunikacyjnej (nauka posługiwania się językiem, a nie nauka o języku) realizowaną podczas pięciu godzin tygodniowo. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do egzaminu FCE  - jednego z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie średniozaawansowanym (B2). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów anglojęzycznych.
Uczniowie tego zespołu mogą wybrać drugi język obcy: niemiecki lub hiszpański (2 godziny).
Więcej o klasach anglojęzycznych można zobaczyć na BLOGU - zapraszamy>

Dla uczniów tej grupy wiodącym językiem obcym jest język hiszpański realizowany w ilości pięciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka hiszpańskiego). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów hiszpańskojęzycznych. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje ambasada Królestwa Hiszpanii.
Nasi absolwenci mogą kontynuować naukę języka hiszpańskiego w dwujęzycznych oddziałach VI LO w Krakowie, a także zdawać maturę hiszpańską.
W klasie będzie realizowana nauka  języka angielskiego jako drugiego języka obcego (2 godziny).
BLOG klasy hiszpańskiej zaprasza - zobacz więcej>