W bieżącym roku szkolnym ponownie przeprowadzony został w naszej szkole egzamin DSD I.

W środę 13 marca 2024 r. uczniowie klas 8a i 8b podeszli do części pisemnych egzaminu:

• słuchanie ze zrozumieniem
  • czytanie ze zrozumieniem
  • oraz pisanie wypracowania.

Do egzaminu uczniowie przygotowywali się od szóstej klasy, realizując w naszej szkole program DSD I w wymiarze sześciu godzin języka niemieckiego tygodniowo.

Przed uczniami klas 8a i 8b jeszcze egzamin ustny - już 8 i 9 kwietnia.

Cały egzamin przygotowywany jest przez stronę niemiecką, a uwieńczeniem systematycznej pracy w programie jest otrzymanie przez uczniów międzynarodowego dyplomu DSD I na poziomie B1, po zdaniu wszystkich części egzaminów.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki, które zostaną przysłane z Niemiec, gdzie arkusze sprawdzane są centralnie przez tamtejszych egzaminatorów.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z egzaminów pisemnych na naszym BLOGU.