24.02.24 radośnie wyruszyliśmy (uczniowie kl. 8a i 8b) do Sewilli na wycieczkę zorganizowaną przez panie: Alicję Szutkę, Magdalenę Caputę i Iwonę Dobranowską.

W czasie 7-dniowej wyprawy zwiedziliśmy zachwycającą swą urodą Sewillę, urzekający różnorodnością kultur Kadyks w trakcie karnawału, a także wzięliśmy udział w kursie języka hiszpańskiego w szkole językowej Idiomas Carlos V Sevilla.

Zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki stolicy Andaluzji (Plaza de España, Plaza de Torros, Giralda, Real Alcázar) oraz nowoczesne oblicze miasta- budynek Setas de Sevilla z iluminacjami świetlnymi. Podziwialiśmy panoramę miasta ze szczytu Torre del Oro i dzwonnicy Giraldy, przechadzaliśmy się ulicami miasta i chłonęliśmy jego atmosferę nad brzegami Guadalquivir.

W naszej pamięci na długo pozostanie pełna doznań wizyta w Acuario de Sevilla i spacery po Parku Marii Luizy.

W trakcie kursu językowego (5 godzin dziennie) mieliśmy okazję poszerzyć swój zasób słów, poznać lepiej hiszpańską kulturę oraz poćwiczyć konwersację. Byliśmy całkowicie „otoczeni językiem”- lekcje prowadzili native speakerzy, nasi przewodnicy opowiadali o mieście po hiszpańsku i do tego zewsząd mogliśmy słyszeć rozmowy mieszkańców.

Zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc, przez cały tydzień wszystkim dopisywały dobre humory, nawet słońce nieustannie się do nas uśmiechało.

Był to niezapomniany czas pełen wrażeń, emocji i różnorodnych aktywności, wszyscy - uczniowie i opiekunowie - zgodnie uznali wyjazd za bardzo udany!

Więcej zdjęć w Galerii!